Elektryczny SUV Audi ujawniony. Czyżby kopiuj-wklej Volkswagena?

Elektryczny SUV Audi ujawniony, Elektryczny SUV Audi

Wśród wielkich premier, zapowiedzi, czy ogłoszeń, znalazł się nieco tajemniczy, elektryczny SUV Audi, którego okryto w standardowy już dla marki kamuflaż i co nieco zapowiedziano.

Czym jest tajemniczy elektryczny SUV Audi ?

Chociaż widoczny na fotkach elektryczny SUV Audi jest określany mianem “badania rynku”, wiemy, że już w drugiej połowie tego roku przekształci się w pojazd produkcyjny. Pozostałe szczegóły są dosyć skąpe i poza tym, że mierzy 4870 cm długości, lokalne raporty wspominają, że jego podstawą jest platforma MEB Grupy Volkswagen.

Czytaj też: Premiera Audi Q4 E-Tron. Kompaktowy BEV doczekał się też wersji Sportback

Zaciemnione szyby uniemożliwiają podejrzenie wnętrza tego SUVa i wedle wszelkich prawideł rzetelnego podawania prawdziwych informacji powinniśmy na tym skończyć, ale od czego są spekulacje? Według nich ten elektryczny SUV Audi w wersji produkcyjnej będzie odpowiednikiem Volkswagena ID.6, który przyjmuje formę trzyrzędowego pojazdu na tej samej platformie i nawet identycznej długości.

Czytaj też: Co pokazuje koncept Audi A6 E-Tron z elektrycznym napędem?

Spodziewamy się więc, że dzieło Audi w najlepszym wydaniu będzie wyposażone w napęd na wszystkie koła Quattro, czyli dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 305 KM i 310 Nm momentu obrotowego. W takiej właśnie konfiguracji ponoć bliźniaczy ID.6 rozpędza się do setki w 6,6 sekundy, a maksymalnie jest ograniczony do 160 km/h. Dzierży z kolei 58 lub 77 kWh akumulator o zasięgu do 588 KM (NEDC).