Premiera Audi Q4 E-Tron. Kompaktowy BEV doczekał się też wersji Sportback

Premiera Audi Q4 E-Tron, Audi Q4 E-Tron, Audi Q4 E-Tron Sportback,

Miała właśnie miejsce premiera Audi Q4 E-Tron, czyli elektrycznego, kompaktowego crossovera, który zapewni Audi kolejny krok na drodze ku lepszej, bo na wskroś elektryzującej, przyszłości.

Co Audi Q4 E-Tron 2022 oferuje?

Zacznijmy od tego, że zarówno Audi Q4 E-Tron, jak i Audi Q4 E-Tron Sportback, trafią na rynek już w czerwcu tego roku w Niemczech w cenie od 41900 euro. Będą dostępne w trzech wersjach, różniących się między sobą dwoma wersjami akumulatora i silników elektrycznych, co najlepiej przedstawić w tabelce i uczulić, że bardziej sportowy wariant Sportback ma nieco wyższy zasięg.

Czytaj też: Powstało ich tylko 50. Obejrzyjcie Audi R8 Green Hell na nagraniu

Tak więc, w swoim najlepszym wydaniu Audi Q4 E-Tron 2022 rozpędzi się do setki w 6,2 sekundy, będzie ładował mocą rzędu 125 kW, a uciągnie za sobą 1203 kg ładunku. To przecież crossover i nie możemy zapominać o jego bardziej praktycznej naturze.

Ta natura została zaklęta w nadwozie pełne charakteru z innych modeli E-Tron Audi i utylitarności, co widać w osłonach błotników, czy podwozia oraz pojemnościach bagazników – kolejno 521 i 535 litrów. W grę wchodzi nadwozie o długości 4,6 metra o rozstawie osi rzędu 2,8 metra i pozycji kół 1,585 metra na przodzie i 1,565 metra na tyle.

Czytaj też: Nowy zwiastun Audi Q4 E-Tron ujawnia coś ważnego

Wewnątrz Q4 E-Tron i Q4 Sportback E-Tron są standardowo wyposażone w 10,1-calowy ekran dotykowy MMI z cyfrowym zestawem wskaźników. Opcjonalnie dostępny jest większy 11,6-calowy ekran dotykowy z bardziej zaawansowaną konfiguracją MMI Plus z bezprzewodową łącznością Apple CarPlay i Android Auto.