Reklama

Elektryczny SUV Toyoty na zwiastunie. Premiera już 19 kwietnia

Elektryczny SUV Toyoty

Toyota razem z Subaru pracuje obecnie nad specjalną platformą do modeli elektrycznych, a pierwszy owoc tej pracy zobaczymy już 19 kwietnia, co potwierdza ten elektryczny SUV Toyoty na zwiastunie.

Nadchodzi elektryczny SUV Toyoty

Przedstawienie tego modelu w formie koncepcji będzie miało miejsce na tegorocznych targach Auto Shanghai w Chinach, kiedy to nowy SUV BEV zadebiutuje z pewnością, jako część podmarki Toyoty „Beyond Zero”. Zwiastun modelu ujawnił nam jedynie linie nadwozia i spojrzenie na przednią konsolę, której centrum wieńczy niebieska plakietka marki. Brak konwencjonalnej przedniej kratki to również jasny znak, że pod maską nie znajdziemy silnika spalinowego.

Czytaj też: Premiera Toyota Yaris Cross Adventure 2022

Wiemy, że ten nowy elektryczny SUV Toyoty będzie jeździł na platformie e-TNGA i oczekujemy, że będzie konkurował w segmencie SUVów średniej wielkości. Po debiucie koncepcji w przyszłym tygodniu, model produkcyjny trafi do sprzedaży w Europie dopiero za kilka lat, co ujawniło oficjalne oświadczenie szefa sprzedaży i marketingu Toyota Europe.

Czytaj też: Toyota GR 86 2022 ujawniona z większym silnikiem i mocą

Sam w sobie elektryczny SUV Toyoty jest obecnie wielką tajemnicą, choć sama platforma e-TNGA jest projektowana tak, aby pomieścić konfiguracje z napędem na przednie, tylne i wszystkie koła, a także różne typy silników elektrycznych i akumulatorów (od 50 kWh do 100 kWh).