Reklama
aplikuj.pl

Premiera Toyota Yaris Cross Adventure 2022

Toyota Yaris Cross Adventure 2022, Yaris Cross Adventure 2022, Cross Adventure 2022, premiera Yaris Cross Adventure 2022

Yaris nowej generacji jest z nami od stycznia 2020 roku, ale producent nie ma oczywiście zamiaru nie rozszerzać związanej z nim oferty, do której właśnie dołączyła Toyota Yaris Cross Adventure 2022.

Toyota Yaris Cross Adventure 2022

Jak wskazuje sama nazwa, mowa tutaj nie o tradycyjnym hatchbacku Yaris, a wersji crossover z wyposażeniem znacznie bardziej wytrzymałym w myśl podbijania trudniejszego terenu. Od wersji Elegant różni się znacząco charakterem, obierając życie poza miejskimi ulicami na rzecz wiejskich, nieutwardzonych dróg. Ten terenowy sznyt tchnięto również wewnątrz za sprawą specjalnych siedzeń, elementów wykończonych na fortepianową czerń i czarnej podsufitki.

Czytaj też: Toyota RAV4 Mountain, czyli model do ratowania życia

Łatwo rozpoznać wydanie Adventure za sprawą płyty ochronnej na tylnym zderzaku i przednim dyfuzorze, jak również srebrnych relingach dachowych, czy 18-calowych felg aluminiowych z ciemnoszarym wykończeniem.

Najłatwiej będzie jednak rozpoznać ograniczony produkcyjnie model Premiere Edition dostępny w ciągu pierwszych 12 miesięcy produkcji. A to przez dwukolorowe wykończenie, unikalne 18-calowe felgi ze stopu lekkich metali, ekskluzywną skórzaną tapicerką, czy elektryczną pokrywą bagażnika z czujnikiem odbicia.

Czytaj też: Premiera Toyota Aygo X Prologue, czyli najmniejszego modelu marki

Na zmiany w napędzie nie liczcie. Yaris Cross Adventure 2022 będzie dostępny z hybrydowym systemem AWD składającym się z 1,5-litrowego silnika benzynowego i silnika elektrycznego o łącznej mocy 118 koni mechanicznych.

Przedpremierowo Yaris Cross będzie dostępny we wszystkich wersjach od pierwszych tygodni drugiej połowy 2021 roku, a właściwa sprzedaż rozpocznie się we wrześniu.