WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wkrótce doczekamy się kolejnego elektrycznego SUVa na wodór

Wkrótce doczekamy się kolejnego elektrycznego SUVa na wodór

Czy kiedyś wodór będzie tym, czym akumulatory dla nowoczesnych samochodów elektrycznych? Jeśli nie, to przynajmniej miejmy nadzieję, że to podejście do EV nie zniknie, czego najwyraźniej chce też Ronn Motor Group.

Ta zdecydowanie nieznana szeroko firma zapowiedziała, że wprowadzi na rynek nowy elektryczny SUV o nazwie Myst, którego napędzi wodór. Jego nazwa odnosi się do produktu ubocznego pojazdu wodorowego, czyli pary wodnej.

Ten nowy SUV, który zostanie wprowadzony na rynek w 2022 rok będzie jeździł na podwoziu firmy Q-Series, które może stanowić podstawę różnych stylów nadwozia zarówno z wodorowym ogniwem paliwowym, jak i całkowicie elektrycznym układem napędowym. Firma twierdzi, że Myst będzie wzorował się na supersamochodzie firmy, który zadebiutował ponad dekadę temu jako koncepcja.

Szczegóły dotyczące Myst są jednak ciągle nieliczne. Wiemy, że zostanie zaprojektowany w USA „przez zespół ekspertów z branży motoryzacyjnej” i już teraz zespół projektantów finalizuje jego wygląd przed publiczną prezentacją w późniejszym terminie (via Motor1).

Czytaj też: Tak może wyglądać odświeżone BMW X3

Warto zaznaczyć, że wodór nie jest jeszcze zapomnianym źródłem paliwa. Producenci samochodów, tacy jak Honda i Toyota, nadal inwestują w rozwój tej technologii, a Jaguar Land Rover niedawno ogłosił, że również zajmie się tym segmentem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News