Reklama

Elektryczny Volkswagen ID.R już z piątym rekordem okrążenia. Jest i nagranie!

Elektryczny Volkswagen ID.R nowy rekord

Volkswagen ID. R jest ciągle w pełni elektrycznym prototypem samochodu wyścigowego, który nie raz uświadamiał nam, jak wiele potrafi. Swoje niebywałe możliwości wyjawił raz jeszcze.

Ten ważący poniżej 1100 kilogramów elektryczny samochód ma do dyspozycji 689 koni mechanicznych i 649 Nm momentu obrotowego, które trafiają na wszystkie koła za sprawą dwóch silników elektrycznych (po jednym na oś). Dzięki swojemu aerodynamicznemu nadwoziu rozpędza się do 97 km/h w 2,25 sekundy, a powstał głównie po to, aby bić rekordy.

To cacko Volkswagena zaliczyło debiut w 2018 roku na Pikes Peak, gdzie razem z kierowcą Romainem Dumasem, ustanowił nowy rekord dla elektrycznego samochodu. Rok później podobne sukcesy zaliczył na Nurburgring, Goodwood Festival i gorze Tianmen, a teraz zawitał na Bilster Berg.

Czytaj też: BMW X8 wyszpiegowane po raz pierwszy

To nic innego, jak tor w Niemczech, na którym VW ID.R pokonał trasę o długości 4,2 kilometra w zaledwie 84,2 sekundy, ustanawiając nowy rekord okrążenia, który wcześniej wynosił aż 104,7 sekundy i należał do Radical SR3 SL.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News