Reklama

BMW X8 wyszpiegowane po raz pierwszy

bmw-x8-wyszpiegowane zdjęcia szpiegowskie

O BMW X8 słyszymy tak naprawdę od trzech lat i choć nadal nie uzyskaliśmy oficjalnego potwierdzenia, wierzymy, że ta wzbogacona wersja SUVa X7 zadebiutuje.

Pogłoski o BMW X8 pojawiły się zaledwie kilka miesięcy po ujawnieniu przez producenta samochodu Concept X7 iPerformance pod koniec 2017 roku i choć do tej pory bazowaliśmy tylko na plotkach, teraz mamy twarde dowody. BMW X8 rzeczywiście powstaje, co potwierdzają zdjęcia zakamuflowanego prototypu.

To wielki, zdecydowanie WIELKI SUV, który pomimo kamuflażu nie ukrywa przed naszymi oczami swojego wyjątkowego kształtu, ani rozmiarów. W przeciwieństwie do X7, tylne ćwiartki X8 mają bardziej uwydatnione kształty, zdające się „płynąć” do zespołów tylnych świateł. Detale z przodu, to jednak gra zbyt dużej ilości okładziny i kamuflażu, żeby wysnuć jakieś wnioski.

X8 to również zaskakująco długi dach, zapewniający dodatkową przestrzeń, która umożliwi BMW uczynienie kabiny X8 luksusową i przyjemną albo dodanie do niej trzeciego rzędu siedzeń. Jednak liczymy na to pierwsze, bo BMW zapewne ma chrapkę na segment wysoce-luksusowych SUVów (via Motor1).

Czytaj też: Kiedy doczekamy się modelu Skoda Fabia nowej generacji?

Nadal trwają spekulacje na temat potencjalnych układów napędowych X8, ponieważ wydaje się, że producent może zaoferować go w trzech wariantach, a w tym w hybrydowym modelu plug-in o wysokich osiągach, nazwanym X8 M45e. Istnieje jednak duża szansa, że ​​BMW ujawni modelu X8 przed końcem tego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News