Elpisa od Rakuten Kobo, czyli połączenie świata czytania i tworzenia

Elpisa od Rakuten Kobo, Elpisa

Czy czytniki są przesadą w dobie wszechobecnych smartfonów? Osobiście wcale tak nie uważam, bo gdybym teraz odwrócił się od papierowych wydań, to z pewnością sięgnąłbym po tego typu dedykowany sprzęt. Rozważyłbym też najnowszy czytnik Elpisa od Rakuten Kobo, bo ten jest obecnie wyjątkowym modelem na rynku.

Nowy model Rakuten Kobo Elipsa przeciera poniekąd nowe szlaki na rynku, bo to nie tylko największy model, jaki firma wyprodukowała do tej pory, ale także pierwszy, który jest wyposażony w rysik i umożliwia zarówno czytanie, jak i tworzenie. Wszystko to na 10,3-calowym ekranie dotykowym E Ink Carta 1200 o rozdzielczości 1404 x 1872 pikseli, co przekłada się na 227 pikseli na cal. W tym sprzęcie nie zabrakło trybu ciemnego oraz technologii ComfortLight do użytku w dzień lub w nocy z funkcją zmiany natężenia.

Czytaj też: Aerion kończy działalność. Firma zajmowała się projektowaniem cichych naddźwiękowych odrzutowców

Patrząc na to, co powinno się wydarzyć w przypadku czytników e-booków Kobo, zawsze wracamy do naszych klientów, do ludzi, którzy czytają codziennie, aby dowiedzieć się, jak możemy ulepszyć ich życie podczas czytania. Dzięki Kobo Elipsa wychodzimy naprzeciw potrzebom ludzi, którzy nie tylko chcą czytać książkę; chcą się nią zająć – zaznaczają, podkreślają, piszą na marginesach lub w swoim własnym zeszycie, ponieważ dzięki temu jak najlepiej wykorzystują książki, artykuły i dokumenty, które czytają.

– powiedział dyrektor generalny firmy, Michael Tamblyn.

Elpisa to czytnik i notatnik w jednym

Czytaj też: Jakiego iPada wybrać? iPad, iPad Air, iPad Pro – którego iPada kupić

Elipsa jest napędzana czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,8 GHz we współpracy z zaledwie 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Z 32-gigabajtową pamięcią masową może i nie zaszalejemy z biblioteczką, ale łączność Wi-Fi 802.11n zapewni nam dodatkową elastyczność w połączeniu z jakąkolwiek chmurą plików na czele z OverDrive. Całość dopełnia 2400 mAh akumulator, który będzie pracował przez “całe tygodnie” na jednym ładowaniu za pośrednictwem USB-C.

Ten czytnik obsługuje format ePUB i EPUB3, PDF, FlePub i MOBI, czy zapewnia dostęp do 12 czcionek z ponad 50 opcjami zmiany ich rozmiaru. Na tym dużym, bo aż 10,3-calowym ekranie “przypominającym papier” można również wyświetlać komiksy w formatach CBZ i CBR, a także pliki TXT, RTF i HTML oraz obrazy JPEG, GIF, PNG, BMP i TIFF.

Czytaj też: Specyfikacja iQOO Neo5 Vitality Edition. Premiera już wkrótce

Dodatek rysika do zestawu sprawił, że Elipsa od Rakuten Kobo umożliwia zabawę z treścią czytanych książek, zapewniając naturalnie możliwość przekształcenia tego czytnika w swoisty zeszyt, dzięki funkcji notatnika. Miejsce na rysik znajdziecie w specjalnym etui, którego firma dołącza do zestawu, aby nie tylko zapewnić sprzętowi trwałość, ale też nam wyższą wygodę. Cena za to wszystko wynosi 399,99 dolarów, czyli około 1500 złotych, choć na dostępność Elipsa poczekamy aż do 24 czerwca, jako że obecnie trwa jego przedsprzedaż.