WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Empik wznawia działalność części salonów

Empik wznawia działalność części salonów

Empik wznawia właśnie działalność części salonów. Do tych otwartych 4 maja dołączają właśnie sklepy w Warszawie, Wrocławiu, Białymstoku, Sopocie, Tychach, Raciborzu, Oławie, Gliwicach i Łomiankach.

Jest to skutek pozytywnego zakończenie negocjacji pomiędzy Empikiem a częścią Wynajmujących. Trzy nowo otwarte salony to: Wrocław Francuska, Gliwice Rybnicka i Łomianki.

Czytaj też: Xbox chce porządnych gier, więc Microsoft kupił polskie studio growe

Pod koniec maja i na początku czerwca wznowiły też działalność takie salony jak: Białystok Galeria Jurowiecka, Warszawa Plac Unii, Sopot Centrum Haffnera, Oława Galeria Oławska, Racibórz Rybnicka i Tychy City Point.

Cezary Kupiec, Dyrektor Operacyjny Empik, komentuje:

Negocjacje z Wynajmującymi tych obiektów przebiegały pomyślnie i były bardzo produktywne. Obie strony wykazywały dużą otwartość i zrozumienie, służące wypracowaniu wspólnego rozwiązania na zasadzie win-win. Dostosowanie warunków współpracy do nowej sytuacji i do prognozowanych skutków pandemii stało się koniecznością, aby zapewnić poszczególnym obiektom handlowym perspektywy na przyszłość. Musimy pamiętać, że pewne lokalizacje są znacznie bardziej dotknięte kryzysem niż inne, a poziom obrotów i odpowiedzialności nie wróci w nich do poziomu sprzed pandemii – nawet w perspektywie kilku lat. To trudny czas dla nas wszystkich, zarówno Najemców, jak i Wynajmujących, dlatego cieszymy się z osiągniętego porozumienia.

W przypadku 40 salonów została podjęta na początku maja decyzja o wypowiedzeniu umów. Dotyczy to lokalizacji, gdzie z powodu ograniczenia obrotów niemożliwe było finansowanie czynszów. Negocjacje w przypadku pozostałych salonów ciągle trwają.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News