WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Xbox chce porządnych gier, więc Microsoft kupił polskie studio growe

Xbox chce porządnych gier, więc Microsoft kupił polskie studio growe

Powracają plotki na temat Microsoftu starającego się kupić polskie firmy growe. Kogo obstawiamy?

Już od kilku miesięcy krążą plotki na temat zakupów Microsoftu. Amerykanie mieli wybrać się do Polski w celu przejrzenia najlepszych zespołów tworzących gry w naszym kraju. Nie ma co się oszukiwać – jeśli chodzi o gry wideo, to mamy się czym pochwalić. Decyzja o przyjeździe do naszego europejskiego kraju zatem nie powinna dziwić.

Ostatni raz, gdy słyszeliśmy o zakupach Microsoftu w Polsce to dowiedzieliśmy się, że któraś ekipa postanowiła skorzystać z okazji i wejść pod skrzydła Microsoftu. Wiele osób wskazywało na Techland, ale wrocławska ekipa po raz kolejny ogłosiła, że nie zostali przejęci i pozostają niezależni.

Czytaj też: Gry Square Enix w GeForce NOW. Powraca wiele tytułów

Kto więc mógł stać się Xbox Game Studios? Jakiś czas temu dotarły do mnie informacje o tym, iż to Bloober Team mógł zechcieć zdecydować się na bliższą współpracę z MS. Kiedy oficjalnie poznamy nowy nabytek Microsoftu? Ma to zostać ogłoszone podczas lipcowego wydarzenia Xboxa.

Co ciekawe, osoba, która tym razem podrzuciła informacje o zakupach Microsoftu twierdzi również, że Microsoft rzeczywiście pracuje nad Xbox Series S. Co więcej – znów mamy też informację o tym, iż Amerykanie są gotowi sprzedawać Xboxy Series ze znaczną stratą, aby zachęcić miliony graczy do ich platformy i usług jak Xbox Game Pass czy Project xCloud.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News