Reklama
aplikuj.pl

Emulator PS4 działa! Pierwsze produkcje uruchamiają się na PC

emulator ps4

Emulacja PS3 powoli zaczyna skupiać się na doszlifowywaniu tego, aby gry chodziły tylko lepiej i ładniej. Co potrafi tymczasem emulator PS4? Przed nami jeszcze długa droga, ale pierwsze gry działają.

fpPS4 to nie RPCS3

Czy w przyszłości Sony nie będzie musiało przerabiać gier z PS4 na PC, bo gracze komputerowi będą mogli korzystać z emulacji? Na to się nie zanosi, ponieważ przed deweloperami emulatorów jeszcze masa pracy. Dopiero teraz jesteśmy na etapie pozwalającym nam w miarę grać w gry z PS3, a co dopiero, gdy mowa o tytułach na PS4. Jak aktualnie działa najpopularniejszy emulator PS3? RPCS3 możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Czytaj też: Autor It Takes Two tonął w długach. Pracownicy nie mogli zareagować

Rozwój RPCS3 jest już na tak zaawansowanym poziomie, że posiadacze MacBooków Pro z procesorami z serii M1, mogą również uruchamiać produkcje, oryginalnie pisane pod PlayStation 3.

Emulator PS4 fpPS4

Zanim emulatory PS4 osiągną taki poziom, jaki prezentuje RPCS3 miną lata. Przed twórcami narzędzia jeszcze masa pracy, która często pewnie będzie przerywana przez zaskakujące problemy. Prace jednak na ten moment trwają i coś już udaje się osiągnąć. Jeszcze z rok temu sukcesem było uzyskanie od systemu PS4 jakiekolwiek sygnału potwierdzającego, że emulator działa, a dziś udaje się włączyć najprostsze, dwuwymiarowe gry. Zobaczcie, jak dziś działa emulator PS4.

Czytaj też: Nie, Ubisoft nie usunie Wam Assassin’s Creed Liberation HD

Specyfikacja komputera, na którym włączono emulator PS4 prezentuje się następująco:

  • Procesor – AMD Ryzen 9 5900X @ 4.8 Ghz
  • Pamięć RAM – G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16
  • Karta graficzna – GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8G
  • System operacyjny – Windows 10 64bit

Co ciekawe, fpPS4 to nie jest jedyny emulator PS4 jaki jest aktualnie dostępny do pobrania. Tworzone są również narzędzia o nazwach – Kity, Spine oraz GPCS4. Który osiągnie sukces i wyprze pozostałe? Dowiemy się o tym dopiero za wiele lat.