Nowy system oszklenia został wynaleziony przez Toyotę oraz Asahi Glass. Ogranicza on straty energii grzewczej. Systems kłada się ze szkła samochodowego Coolverre i jest znacznie lżejszy i bardziej odporny od konwencjonalnych rozwiązań.

Jest  to dwuwarstwowy system szklenia nowej generacji (Ceiling-mounted Double Skin System). Sprawdzi się on świetnie tam, gdzie trzeba ograniczyć straty ciepła, czyli na przykład do salonów samochodowych. Składa się on ze wcześniej wspomnianego szkła, które służy do budowy przedniej szyby samochodu, oraz z oświetlenia i paneli słonecznych. Producent deklaruje, że zastosowany w nim filtr podczerwieni zablokuje ponad 90% promieni IR.

System oszklenia składa się z dwóch części. Górny panel blokuje światło i izoluje a dolny jest własnie wykonany ze szkła Coolverre, które zapewnia znakomitą izolację i dobrą przejrzystość. Szkła mogą być odsuwane tak samo łatwo jak zasłony. Ich premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2018 i mają one trafić do salonów samochodowych czy dużych biurowców.

Źródło: Materiały prasowe

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!