WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Epic Games kocha Microsoft – po latach krytyki firmy zaczęły się lubić

Epic Games kocha Microsoft. CEO Epica rozpływa się nad ofertą Microsoftu.

OK, to nie jest normalne. Tim Sweeny, szef Epic Games nagle zaczął uwielbiać Microsoft. Jego wypowiedzi wprost ociekają miłością do firmy. Aż do przesady. Pamiętajmy, że jeszcze w okolicach 2016 właściciel Epica na lewo i prawo rozpowiadał jak zła jest korporacja, która stworzyła Windowsa. Przypomnijmy co zarzucał im wtedy Tim Sweeney.

Czytaj też: Jakie są szanse na nowych bohaterów w DLC do Borderlands 3?

W 2016 roku Sweeney bardzo narzekał na to jaką politykę prowadzi Microsoftu. Jego zdaniem firma zamykała się na innych, starając się ujednolicić swoje produkty. Tim ostrzegał wtedy nawet, że Microsoft chce zniszczyć Steama. Jego zdaniem MS miał tak pogarszać Windowsa aktualizacjami, aby Steam stał się bezużyteczny i gracze siłą musieli przesiąść się na Windows Store.

Cóż, kilka wykupionych gier na wyłączność Epic Games Store później… Tim ma już inne zdanie. W jednym z ostatnich wywiadów przyznał on, że Microsoft jest po prostu wspaniały i stał się otwartą platformą dla wszystkich. Chwali oni programy dostępne za pośrednictwem Windows Store oraz czeka na dalszy rozwój technologii HoloLens. Pochwały zebrała również oferta abonamentowa Microsoft GamePass.

Sweeney słodził również Xboksowi. Uważa on to urządzenie za wspaniały przykład, jak można zarobić na sprzedaży oprogramowania, oferując tani hardware. Jeśli kiedyś jacyś deweloperzy zbiorą się razem, aby stworzyć własną konsolę, to Epic na pewno będzie chciał dołączyć. Znalazło się też miejsce na pochwały dotyczące „zdrowego ekosystemu” oraz przyjaznego modelu biznesowego. Tim powiedział wprost, że Epic kocha Microsoft.  Ciekawe, czy ma to jakiś związek z tym, że HoloLens 2 będzie w pełni wspierał Unreal Engine 4 od Epica…

Czytaj też: Twórcy Path of Exile nie zamierzają ciężko pracować, aby szybko dostarczać nowe łatki

Źródło: wccftech.com