WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Epic Games obiecuje nowe funkcje bezpieczeństwa kont jeszcze w tym roku

Ten rok dla firmy Epic Games może okazać się tym najważniejszym w całej historii firmy, bo z sukcesu na Fortnite może śmiało wskoczyć na sukces na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Jednak przed tym jeszcze długa droga, bo Epic Games Store w porównaniu do Steama jest odrobinę “gołe” w kwestii funkcji. Jedną z nich jest nawet bezpieczeństwo.

Jednym z najczęstszych tematów skarg dotyczących Epic Games Store jest bezpieczeństwo konta, ale o nim myśli już firma, która poinformowała w nowym biuletynie o swoich planach w kwestii bezpieczeństwa konta, w których to zawarła nawet kilka wskazówek, jak to konto rzeczywiście chronić. Jedną (i to główną) z nich była większa ostrożność, bo tak się składa, że system kont używany w Fortnite, Epic Games Store i Unreal Engine nigdy nie został naruszony, ale pojedyncze konta zostały zhakowane przez wycieki z innych witryn. Zdecydowanie mowa tutaj o witrynach oszustów, którzy naciągają nieco młodszych graczy Fortnite na V-Dolce.

Jednak czy to jakaś wymówka, kiedy Epic obsługuje obecnie pocztę elektroniczną i system wielopoziomowego uwierzytelniania opartego na aplikacji? Tak czy inaczej, to znacznie bezpieczniejsze, czyli za pośrednictwem SMS jest w drodze, więc nie ma tak źle. W przyszłości platforma zostanie też wzbogacona o weryfikację kont e-mail, aby usunąć nieaktywne i fałszywe konta na Epic automatycznie, choć jeśli Twój e-mail został już użyty do stworzenia konta, to możesz ręcznie zweryfikować go tutaj.

W przyszłości SMS i automat z e-mailami to jednak nie koniec, bo firma pracuje też nad jakimś tajemniczym systemem przeciw atakom cybernetycznym.

Czytaj też: Oficjalna prezentacja specyfikacji i ceny GeForce GTX 1650

Źródło: Twitter, Epic Games, PCGamer