Szef Epic Games ponownie zdecydował się odpowiedzieć na najważniejsze pytania od społeczności na Twitterze o przyszłości Epic Games Store. Na ich podstawie wiemy, co nie trafi, a co znajdzie się w przyszłości na platformie i na pewno nie będzie to wbudowane forum i system wymian zbudowany dookoła gier.

Nie liczcie więc na to, że Epic Games podkradnie pomysł Valve z rynkiem Steam, ale śpijcie spokojnie, jeśli lubicie obdarowywać innych grami, bo system prezentów jest w planach firmy. W kwestii forum sprawa jest znacznie prostsza, bo Epic woli zachęcać twórców do odwoływania społeczności na ich własne fora lub wątki, jak np. te liczne na Reddicie. Sweeney wyraził się też jasno co do wersji PC/Mac – kupno gry na PC lub na Mac’a sprawia, że z obu rodzajów komputerów macie do niej dostęp. Takie rozwiązanie stosuje też Valve.

Szef firmy poruszył też ponownie kwestię gier dla dorosłych i choć uważa, że nie ma nic złego z produkcjami oznaczonymi znaczkiem M (Mature), to nie pójdzie w stronę tych tytułów, które oferują wyłącznie zawartość dla dorosłych. Kilka wpisów od społeczności dotyczyło też przyszłości i tego, czy wraz z dodawaniem kolejnych funkcji do Epic Games Store nagle 88% udział od sprzedaży dla twórcy nie zostanie zmniejszony. Tim zobligował się jednak do tego, że ten zostanie zachowany, bo kolejne funkcje serwerowe nie obciążają finansowo aż tak bardzo firmy.

Czytaj też: Red Dead Redemption 2 tylko na Epic Games Store?

Źródło: PCGamer

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej