WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test drukarki Epson EcoTank L1110

Kolejna drukarka Epsona, której test pojawia się na łamach Whatnext, to model L1110. Jak ten model się zaprezentuje?

Urządzenie otrzymujemy w standardowym kartonie. Wraz z nim w środku znajduje się płyta ze sterownikami, instrukcja, 4 atramenty oraz kabel zasilający. Biorąc pod uwagę fakt, że drukarka komunikuje się z komputerem poprzez złącze USB, brak takiego kabla jest sporym minusem. Drukarka nie ma też WiFi, więc jest on niezbędny do działania sprzętu. Gwarancja wynosi 12 miesięcy lub 30 tysięcy wydrukowanych stron, choć po zakupie można bezpłatnie wydłużyć ją do trzech lat po rejestracji na tej stronie.

Drukarka wygląda całkowicie normalnie – jest cała czarna i w zasadzie niczym się nie wyróżnia, może poza kompaktowością. Jej wymiary to 375 mm x 347 mm x 169 mm i waży ona 2,7 kg. Na górze znajduje się podajnik na kartki, które wychodzą z przodu. Epson EcoTank L1110 obsługuje formaty papieru A4, A5, A6, B5, C6 (koperta), DL (koperta), Nr 10 (koperta), list czy zdefiniowane przez użytkownika. Pojemność podajnika papieru wynosi 100 arkuszy lub 20 arkuszy fotograficznych.

Epson deklaruje szybkość druku równą 10 stron na minutę w przypadku monochromatycznego wydruku oraz 5 stron na minutę w przypadku koloru. Czas drukowania zdjęcia 10 x 15 w jakości standard na papierze fotograficznym wynosi 69 sekund.

test Epson EcoTank L1110, recenzja Epson EcoTank L1110, opinia Epson EcoTank L1110, review Epson EcoTank L1110, cena Epson EcoTank L1110

Epson EcoTank L1110 ma dwa przyciski. Jeden służy do włączenia drukarki a drugi do anulowania danej pracy. Są także dwie diody, które mogą informować o różnych problemach. Tak jak wspominałem drukarka łączy się z komputerem poprzez złącze USB – szkoda, że nie ma WiFi, które ułatwiłoby życie, a w które są wyposażone wyższe modele EcoTank. Pamiętajcie jednak, że jest to dosyć tani sprzęt, więc brak tej technologii jest po części wytłumaczony ceną.

Po prawej stronie widać poziom napełnienia atramentu. Są cztery rodzaje kolorów: czarny, żółty, magenta i cyjan. Każdy z nich można osobno zakupić, jeśli będzie się kończył. Dobrze też widać, ile jakiego atramentu pozostało.

Drukowanie odbywa się dzięki głowicy Micro Piezo od Epsona. Drukarka ma 180 dysz czarnych i 59 dysz na kolor. Minimalna wielkość kropel to 3 pl a maksymalna rozdzielczość drukowania to 5760 x 1440 DPI. Epson EcoTank L1110 umożliwia drukowanie dwustronne, ale odbywa się to ręcznie. Deklarowane zużycie energii to 12 W trakcie pracy, a poziom hałasu do maksymalnie 53 dBA przy drukowaniu na papierze fotograficznym. Drukarka jest też kompatybilna z praktycznie wszystkimi systemami.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Testy i podsumowanie
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Testy i podsumowanie