Erynie – Netflix i TVP łączą siły w ekranizacji książki Marka Krajewskiego

Netflix, Netflix jakośc wideo, koronawirus, koronawirus Netflix, Netflix filmy, Netflix seriale

Erynie to powieść kryminalna autorstwa Marka Krajewskiego. Netfliks wraz z TVP zajmą się jej ekranizacją. O czym opowie? Kiedy premiera?

Netflix po raz kolejny bierze na warsztat polską prozę. Dostaliśmy już Wiedźmina, niedługo na platformie zadebiutuje Kierunek: Noc inspirowany powieścią Jacka Dukaja, a teraz Erynie Marka Krajewskiego zostaną zaadaptowane na serial. Do tego dodajmy Sexify w reżyserii Piotra Krajewskiego, które choć nie jest na postawie książki, to będzie naszą rodzimą produkcją. Jest się więc z czego cieszyć zwłaszcza, że daje to szansę na ekranizacje wielu świetnych powieści, jakie mają w dorobku nasi pisarze.

Erynie powstaną przy współpracy z TVP, a za kamerą stanie Borys Lankosz. Scenariusz napisali: Igor Brejdygant, Borys Lankosz, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Za zdjęcia odpowie Marcin Koszałka. Obsady jeszcze nie znamy, ale w wiadomo, że w roli głównej wystąpi Marcin Dorociński.

Fabuła skupia się na Edwardzie Popielskim, komisarzu policji ze Lwowa. To samotnik, który działa w nocy, ale którego wszyscy cenią za niezawodność. Akcja rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku, gdy miastem wstrząsa wiadomość o rytualnym morderstwie małego chłopca. Wina od razu spada na mieszkających we Lwowie Żydów. Mieszkańców ogarnia strach i panika. Popielski nie chce angażować się w tę sprawę, jednak okoliczności wymuszają na nim podjęcie działań.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się już w styczniu we Wrocławiu. Potem ekipa przeniosła się do Krakowa, jednak pandemia koronawirusa zmusiła do przerwania prac. Według informacji serial miał zadebiutować jesienią, jednak nie wiadomo kiedy prace na planie będą mogły ruszyć, więc powinniśmy raczej spodziewać się, że Erynie zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Najpierw na Netfliksie, a potem w TVP.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News