Reklama

AMD wstrzymuje technologię StoreMI

AMD StoreMI, koniec StoreMI, zmiany StoreMI

AMD kończy wsparcie dla technologii StoreMI. Użytkownicy, którzy pobrali oprogramowanie przed 31 marca 2020 roku będą mogli z niej korzystać, ale firma nie będzie zapewniała już wsparcia.

Zamiast niej czerwoni skoncentrują swoje wewnętrzne zasoby na stworzeniu rozwiązania zastępczego. Jego planowana data premiery to drugi kwartał 2020 roku. Osoby, chcąc skorzystać z takiego rozwiązania, muszą więc poczekać albo skorzystać z jakiejś alternatywy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

StoreMI pozwalało na łączenie wielu dysków SSD i konwencjonalnych dysków twardych w jeden wirtualny wolumin. Przypisywał on automatycznie pliki do danego dysku na podstawie potrzebnej prędkości do ich przechowywania. Można było także przypisać maksymalnie 2 GB pamięci RAM w celu uzyskania superszybkiego dostępu do danych.

Dzięki temu połączenie dysku HDD z SSD działało znacznie szybciej niż sam dysk talerzowy i SSD osobno. Nic więc dziwnego, że na skorzystanie z tej technologii decydowało się sporo osób.

Na razie nie wiemy czym dokładnie będzie następca, co ulepszy oraz co nowego wprowadzi. Na takie informacje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Czytaj też: Intel zaprzestaje produkcji kilku chipsetów Haswell