Reklama
aplikuj.pl

Escobar Fold 2 to faktycznie pomalowany Galaxy Fold. Tylko dlaczego kosztuje 399 dolarów?

Escobar Fold 2 jest reklamowany jako zabójca Samsunga Galaxy Fold 2. Ma oferować to samo, ale kosztuje 399 dolarów zamiast 2000 dolarów. Jak się okazuje, składany smartfon Escobara faktycznie oferuje dokładnie to samo, bo to jest Galaxy Fold. W takim razie dlaczego kosztuje tak mało?

Czym jest Escobar Fold 2?

Escobar Fold 2 to Galaxy Fold 2

Z wyjaśnieniem tej kwestii pomógł YouTuber Mrwhosetheboss. Sam był ciekawy dlaczego Escobar Fold 2 kosztuje tak mało i czym tak naprawdę tej ten smartfon.

Przypomnijmy, że pierwszy Escobar Fold był tak naprawdę smartfonem Royole FlexPai, czyli pierwszym składanym modelem jaki trafił na rynek. Tylko odpowiednio pomalowany. Za wszystkim stoi brak Pablo Escobara, który chce udowodnić, że Galaxy Fold jest za drogi. Promuje przy tym swoje urządzenia m.in. poprzez niszczenie smartfonu Samsunga przez skąpo ubrane kobiety.

Escobar Fold 2 to naprawdę Galaxy Fold 2

Escobar Fold 2 to Galaxy Fold 2

Po tym jak nasz YouTuber odczekał swoje na paczkę z Escobar Foldem 2, otrzymał eleganckie, choć nieco niedbale zapakowane pudełko. Zestaw sprzedażowy jest bardzo skromny, ale mówimy tu przecież o smartfonie za 399 dolarów.

Po rozpakowaniu smartfonu, uruchomieniu go i dokładnym obejrzeniu okazało się, że Escobar Fold 2 to naprawdę Samsung Galaxy Fold, ale z naklejoną złotą folią, zmienionym logo i wgranymi nowymi tapetami oraz ikonami. Wiec jak to możliwe, że Samsung kosztuje 2000 dolarów, a smartfon Escobara 399 dolarów?

Escobar Fold 2 to sprytny element promocji

Escobar Fold 2 to Galaxy Fold 2

Mrwhosetheboss zaczął szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania u źródła, czyli prezesa firmy sprzedającej Escobar Phone’a 2. Okazuje się, że sprzedawane smartfony to hurtowo kupione Foldy, które pochodzą – ze zwrotów, nie przeszły poprawnie kontroli jakości Samsunga oraz pochodzą z nadwyżek magazynowych i jakoś trzeba było je sprzedać. Następnie trafiły do Escobara, zostały sprawdzone, poprawione, oklejone na złoto i zostały sprzedane klientom.

Dzięki temu można nabyć bardzo tanio Galaxy Folda, a Escobar ma z tego ogromną promocję. Mówią o nim wszystkie media technologiczne od dłuższego czasu. To zostanie niedługo odpowiednio wykorzystane, bo firma pracuje obecnie nad własnym, pełnoprawnym smartfonem. Już nie składanym, a typowo jednobryłowym urządzeniem, które dzięki promocji Escobar Foldów będzie miało dużo łatwiejszy start na rynku.

Naprawdę muszę przyznać, że ktoś miał łeb do interesu!