Reklama
aplikuj.pl

Honor MagicBook zmierza do Polski. Czy strategia firmy zdradza nowe modele Matebooków?

Honor MagicBook w Polsce

Już niedługo na polskim rynku zadebiutują laptopy Honor MagicBook. W dużym skrócie są to kopie Matebooków D14 oraz D15 Huaweia, ale w nieco ładniejszym opakowaniu. Wiemy też jakie są dalsze plany Honora na kolejne modele laptopów. Czy w ten sposób dowiedzieliśmy się też, co ma w planach Huawei?

MagicBooki naprawdę mogą się podobać

Honor MagicBook w Polsce

Laptopy Honor MagicBook miały być zaprezentowane oficjalnie podczas targów Mobile World Congress. Do czego jak już wiemy nie dojdzie.

Mowa o dwóch modelach, z ekranami o przekątnej 14 oraz 15 cali. Wyświetlacze IPS o rozdzielczości FullHD są otoczone cienkimi ramkami i zajmują 84% powierzchni górnej panelu w mniejszym modelu oraz 87% w większym. To częściowo zasługa schowania kamery w klawiaturze, podobnie jak w laptopach z serii Matebook Huaweia.

MagicBooki mają z Matebookami o wiele więcej wspólnego. To praktycznie te same laptopy, ale zamknięte w innych, chyba nieco ładniejszych obudowach. To zasługa logo wygrawerowanego nieco na boku klapy oraz ładnych, niebieskich akcentów. Między innymi dookoła włącznika.

Honor MagicBook w Polsce

Obudowy są kompaktowe i wersja 14-calowa waży 1,38 kg, a 15-calowa 1,53 kg. Konstrukcje są oczywiście aluminiowe.

Laptopy MagicBook z procesorami Ryzen

Honor MagicBook w Polsce

Podobnie jak Matebooki D14 oraz D15, laptopy Honor MagicBook są napędzane procesorami AMD Ryzen R5-3500U oraz R7-3700U. Do tego mamy 8 GB pamięci RAM (DDR4 2400 MHz) oraz dysk SSD 512 GB. Jak na kompaktowe wymiary zestaw portów jest całkiem spory i do dyspozycji dostaniemy port USB 3.1 typu C (będący portem ładowani), USB 3.0, USB 2.0 oraz pełnowymiarowy port HDMI. Znalazło się też miejsce dla czytnika linii papilarnych. Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 10.

Honor MagicBook w Polsce

Nie wiemy jeszcze jakie będą pojemności akumulatorów, ale podobnie jak w Matebookach możemy spodziewać się 42 Wh w modelu 15-calowym, który pozwoli na 6 godzin pracy oraz 56 Wh w modelu 14-calowym. Ten ma pozwolić na 10 godzin pracy. Ładowarką o mocy 65W do pełna naładujemy je w niecałe 2 godziny.

Honor MagicBook w Polsce

W MagicBookach znajdziemy też funkcję Multi-Screen Collaboration, która pozwala na sterowanie smartfonem prosto z ekranu laptopa oraz Honor Magic Link, czyli odpowiednik Huawei Share OneHop. Więcej na ten temat znajdziecie w naszej recenzji nowego Matebooka X Pro.

MagicBooki kupimy w Polsce w kwietniu

Honor MagicBook w Polsce

Laptopy Honor MagicBook pojawią się na polskim rynku w kwietniu 2020 roku. Ich ceny nie są jeszcze znane, ale patrząc na ich pierwowzory – Matebooki D14 i D15, możemy spodziewać się że nie przekroczą 3000 zł.

Plany Honora zdradzają nowe modele Matebooków?

Honor MagicBook w Polsce

Dwa modele MagicBooków to tylko początek przygody Honora z laptopami. Kolejne w kolejce będzie typowo flagowy model, zapewne wzorowany na Matebooku X Pro. Do tego pojawi się również laptop gamingowy. A skoro MagicBooki są pod względem specyfikacji kopiami Matebooków, to możemy spodziewać się podobnego modelu po stronie Huaweia.

Honor MagicBook w Polsce

Być może więcej na ten temat dowiemy się w najbliższy poniedziałek podczas konferencji Huaweia, która miała poprzedzać targi Mobile World Congress. Pomimo odwołania imprezy konferencja się odbędzie i wiemy już, że na pewno zostaną na niej pokazane nowe urządzenia firmy.