Reklama
aplikuj.pl

Europa Universalis IV Domination poprawia dokładność historyczną

europa universalis IV

Fani strategii mają w ostatnim czasie dobry okres. Co chwilę słyszy się o nowych grach w tym gatunku, a do tego na rynek zmierza Europa Universalis IV Domination.

Co zaoferuje Europa Universalis IV Domination?

Odwiedźcie ponownie najpotężniejsze i najpopularniejsze państwa w Domination, pakiecie rozszerzeń do gry Europa Universalis IV! Domination skupia się na wielkich imperiach nowożytności i oferuje nowe drzewka misji, reformy państwowe, opcje zarządzania stanami społecznymi i wydarzenia dla wielu głównych mocarstw w grze.

Czytaj też: Sprzedaż PlayStation 5 wzrosła o setki procent

Te popularne początkowe narody zostały teraz gruntownie odnowione i zrównoważone. Pakiet oferuje znacznie większą głębię historyczną, bardziej obiecujące nagrody i wielowątkowe drzewka misji, dzięki którym wybory graczy mogą mieć dramatyczny wpływ na tok wydarzeń historycznych.

Jakie zmienią się narody w Europa Universalis IV Domination?

Europa Universalis IV Domination przebudowuje i rozbudowuje wiele z popularnych frakcji w grze. Tym samym w wielu państwach pojawiają się nowe drzewka misji narodowych i funkcje:

  • Imperium Osmańskie: Zrewidowane drzewko podboju z nowymi nagrodami za dążenie do dominacji Imperium. Dodano także możliwości ekspansji poprzez nowy system ejaletów oraz nowe zmiany wewnętrzne, takie jak nowy stan społeczny – janczarowie oraz „Walka o władzę w Imperium Osmańskim”.
  • Chiny: Różne drzewka misji dynastii Han Ming i zaborczych imperiów, takich jak dynastia Qing. Wybieraj między ekspansją a Wewnętrzną Perfekcją i przeciwstawiaj się wpływom eunuchów, by zbudować stabilniejsze imperium.
  • Japonia: Zjednocz Japonię, kwestionując władzę szoguna i niezależnych panów feudalnych daimyo. Zdecyduj, czy chcesz otworzyć kraj na obce wpływy, czy utrzymać izolację, wybierając jednocześnie różne ścieżki rozwoju i reform.
  • Rosja: Wyzwól kraj spod jarzma Tatarów i przekształć go w wielkie imperium. Wybierz ścieżkę reform Piotra, by zmodernizować region. Twoje drzewko misji i mechanizmy funkcjonowania państwa będą się zmieniać i ewoluować wraz z postępami gry. Wykorzystaj potęgę Kozaków i Strzelców, by rozszerzyć Imperium na wschodzie i zachodzie.
  • Hiszpania: Rozwinięte drzewka misji związanych z Kastylią i Aragonią, otwierające różne ścieżki rozwoju dla Hiszpanii, a także nowa mechanika dla nowych rządów „Monarchii hiszpańskiej” oraz decyzje dotyczące armii i marynarki wojennej, dzięki którym można zdobyć potężnych Tercios i Wielką Armadę.
  • Francja: Walcz w końcowym okresie wojny stuletniej, scentralizuj władzę we Francji i przemień ją w monarchię absolutną, rozwiązując jednocześnie problem wojen religijnych. Powiększ obszar kraju o tereny Włoch i Świętego Cesarstwa Rzymskiego i przewódź rewolucji, korzystając z rozszerzonego drzewka misji.
  • Wielka Brytania: Osobne ścieżki rozwoju dla imperium brytyjskiego lub Brytanii andegaweńskiej, a także głębsze rozgrywki wewnętrzne z wyjątkowymi opcjami parlamentu angielskiego oraz zmianami w katastrofalnej angielskiej wojnie domowej.
  • Pomniejsze państwa: Zmiany w misjach, nowa mechanika rządów i rozbudowana tematyka Prus, Portugalii i Korei.