Reklama
aplikuj.pl

Sprzedaż PlayStation 5 wzrosła o setki procent

playstation 5

Sony obiecało dostarczyć w tym roku masę PlayStation 5. Konsole rzeczywiście w końcu są łatwiej dostępne i tym samym ma to znaczący wpływ na wyniki sprzedaży gier.

Wielka Brytania prawdę o PlayStation 5 Ci powie

Wielka Brytania jest tym rynkiem Europy, który najlepiej przedstawia sprzedaż gier na naszym kontynencie. W ostatnich latach niemieccy gracze również zaczynają wydawać coraz więcej, ale to wciąż Wielka Brytania pozostaje najlepszym spojrzeniem na to, jak dane tytuły radzą sobie na rynku europejskim.

Czytaj też: Mod do Hogwarts Legacy, na który wszyscy czekali

Nowe raporty sprzedażowe za luty są już dostępne i tym samym możemy zobaczyć, co najlepiej sprzedawało się w Wielkiej Brytanii, a tym samym zapewne w całej Europie.

MiejsceTytuł
1Hogwarts Legacy (Warner Bros)
2FIFA 23 (EA)
3Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
4Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
5NBA 2K23 (2K Games)
6Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
7The Last of Us: Part 2 (Sony)
8WWE 2K22 (2K Games)
9Dead Space Remake (EA)
10God of War Ragnarok (Sony)
11Mario Kart 8: Deluxe (Nintendo)
12Grand Theft Auto Online (Rockstar)
13Undisputed (Plaion)
14The Last of Us: Remastered (Sony)
15Borderlands 3 (2K Games)
16Powerwash Simulator (Square Enix)
17Atomic Heart (Focus Entertainment)
18Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft)
19The Last of Us: Part 1 (Sony)
20Minecraft: Switch Edition (Mojang)

Sprzedaż PS5 rośnie w szaleńczym tempie

Zanim przejdziemy do sprzedaży konsol, pozostańmy chwilę przy ciekawostkach. Analitycy zwracają uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, sprzedaż Hogwarts Legacy jest niesamowicie duża. Jak bardzo? Dobrze oddaje to informacja o tym, że gra sprzedaje się o 100 procent lepiej niż Elden Ring.

Drugą ciekawą sprawą jest natomiast to, jakie akcesoria do konsol kupuje się w Wielkiej Brytanii? Pierwsze miejsce należy do pada do PS5. DualSense w kolorze białym to numer jeden. Numer dwa to za to… DualSense w kolorze Szary Camo. Zapewne już się domyślacie, co jest na trzecim miejscu – DualSense w kolorze czarnym.

Czytaj też: Xbox Series S nadaje się tylko jako toster?

Bardzo drogi DualSense Edge zalicza natomiast czwarty najlepszy start w historii sprzedaży padów premium. Pierwsza trójka należy do Microsoftu i ich Elite Wireless Series 2 w kolorze czarnym, Elite Wireless (czarny) oraz Elite Wireless Series 2: Halo Infinite.

Czas na więcej liczb. Jak się okazuje, zarówno Xbox jak i PlayStation notują lepszą sprzedaż, ale to Sony rozbija bank. Sprzedaż PS5 wzrosła o 316% w porównaniu z analogicznym okresem rok temu i o 27% w porównaniu ze styczniem. Konsole Xbox Series S i Xbox Series X odnotowały wzrost sprzedaży o 21% w lutym w porównaniu ze styczniem i o 15% więcej niż w lutym ubiegłego roku.