WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Evergreen to (FUV) zabawny pojazd użytkowy od Arcimoto

Przed czterema latami firma Arcimoto ujawniła Generation 8 SRK, czyli zakryty elektryczny trójkołowy pojazd, nad którym pracował od jakiegoś czasu. Musieliśmy więc czekać dosyć długo na jego pierwszy „samochód”, a dokładnie to pojazd FUV, ale ten, a dokładnie flagowy Evergreen Edition z całej serii „zabawnych pojazdów użytkowych” już zmierza do detalicznej sprzedaży.

Nie będzie to jednak pierwszy debiut tak nowatorskiego pomysłu Aricmoto na rynku. Na początku swojej przygody wpuściła na rynek wyłącznie 15 egzemplarzy pierwszej wersji FUV określonej mianem Beta Series, a w ostatnim roku kolejne 25 samochodów Pilot Series. A jak wygląda najnowszy i wychodzi na to, że najlepszy wariant FUV?

Evergreen mierzy 287 x 165 x 155 cm, ważąc jedynie 590 kg. Będzie wyjeżdżał do klientów wyłącznie z zakładu Eugene w stanie Oregon, posługując się dwoma silnikami elektrycznymi, które są w stanie rozpędzić go do całych 96,5 km/h w 7,5 sekundy, które zapewne wydłużają się w nieskończoność podczas prób dobicia do maksymalnie 120 km/h. Z kolei obecne na jego pokładzie akumulatory będą umożliwiały Evergreen ciągłą jazdę przez 80 minut przy maksymalnej prędkości. A co – czasem trzeba pomyśleć.

Jak to na samochód przeznaczony zarówno do codziennych zadań, jak i do zabawy bywa, Evergreen oferuje kilka użytecznych bajerów. Jego kierowcy będą mogli się cieszyć podgrzewanymi siedzeniami oraz kierownicą, wbudowanym uchwytem na smartfona, głośnikami Bluetooth i magnetycznym uchwytem na kubek. Wszystko to w „kontakcie z naturą” przez… no cóż, brak drzwi. Jego niewielkie rozmiary i niespotykana skrętność sprawiają z kolei, że wciśnie się w każde miejsce parkingowe.

Wszyscy chętni muszą zdecydować się na rezerwacje Evergreen za 5000$. Do tych pięciu kawałków trzeba będzie jeszcze dorzucić 14900$ i czekać do czerwca. Po latach Evergreen ma jednak kosztować 11900$

Czytaj też: Najnowszy Chevy Silverado HD jest niezrównany w sile holowania

Źródło: New Atlas