Jak myślicie, w co celował Chevrolet podczas tworzenia swojego najnowszego Chevy Silverado HD 2020? Nadmienię tylko, że inżynierowie mieli niemały orzech do zgryzienia, ponieważ ten samochód ciężarowy musi stanąć w szranki z nowym Fordem Super Duty z 7,3-litrową V8, czy Ram HD z momentem obrotowym rzędu 1355 Nm. Dlatego Chevy Silverado HD 2020 przewyższa swoją konkurencję jedną cechą – delikatnie wyższą siłą holowania.

Ta jest jednak osiągalna wyłącznie w wersji z napędem na cztery koła, 6,6-litrowym silnikiem V8 Duramax turbodiesel, wytwarzającego moc rzędu 445 koni mechanicznych i 1233 Nm momentu obrotowego. To nie najnowsza jednostka napędowa, ale jej połączenie z świeżą 10-stopniową automatyczną skrzynią biegów Allison sprawiło, że tym Chevy kierowcy będą w stanie holować całe 33500 funtów (16102 kilogramów). To z kolei pociągnęło za sobą wymóg zastosowania mocniejszej ramy, osi, wałów napędowych i półosi.

Wszystkie zmiany umożliwiły Chevy Silverado HD 2020 pokonanie konkurencji pod kątem mocy holowania w 1%. Mowa dokładnie o 400 funtach więcej od Ram HD i 500 od Super Duty 2019. Ten samochód ciężarowy Chevroleta będzie oferować tę samą technologię, którą zastosowano w modelu GMC 2020 Sierra, do czego producent dorzucił przydatna funkcję do”spoglądania” przez tylną przyczepę. Ten samochód ciężarowy trafi do sprzedaży latem, więc szczegóły na temat ceny powinny trafić do nas dopiero za kilka miesięcy.

Czytaj też: Nie uwierzycie, że pod tą toną blachy ukrywa się Porsche 968

Źródło: Road and track

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej