WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

EVGA Precision X1 dla kart GeForce RTX z opcją automatycznego OC

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów autorskich wersji kart graficznych Nvidii zaprezentował właśnie swoje nowe wydnanie aplikacji. EVGA Precision X1 dla kart GeForce RTX jako pierwsza ukazała opcję automatycznego OC. Do tej pory znaliśmy ją pod nazwą „Nvidia Scanner„.

Oficjalna premiera pierwszych modeli GeForce RTX już za nami. Zgodnie z zapowiedziami najwięksi producenci stworzyli więc nowe oprogramowanie, które wyciśnie ostatnie soki z nowej serii Nvidii. Jedną z nich jest aplikacja EVGA Precision X1 dostępna w formie bety, która została stworzona od podstaw i otrzymała zupełnie nowy interfejs oraz funkcje. Według producenta jest ponadto łatwiejsza w obsłudze i zwyczajnie lepsza od swoich poprzedników.

Zdecydowanie najważniejszą cechą EVGA Precision X1 jest wbudowany skaner OC, który automatycznie wykrywa potencjał podkręcania rdzenia graficznego i układów pamięci. Aplikacja posiada również opcję regulacji krzywej częstotliwości, sterowanie krzywą wentylatorów w konfiguracjach multi-GPU i dostosowanie efektów podświetlenia. Co ciekawe, w swojej publikacji prasowej firma stwierdziła, że wsparcie dla GTX pojawi się już wkrótce. Nie wiadomo jednak, czy miała na myśli starszą serię, czy kolejnych przedstawicieli architektury Turing pozbawionych dopisku „RTX”.

Tak czy inaczej, najważniejszą nowinką w tej aplikacji jest właśnie funkcja automatycznego OC, którą wcześniej znaliśmy od nazwą „Nvidia Scanner”. Ta ma być nie tylko częścią oprogramowania od producentów, ale również powinna się znaleźć na pokładzie aplikacji Nvidia Experience.

 

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: TechPowerUp