WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

EVGA zaprezentowała zasilacze Supernova GM SFC

Dziś skręcenie małego komputerka do zadań specjalnych nie jest jakimś wyzwaniem, a przepastne obudowy zajmujące ogrom miejsca nie są już wymogiem. O ile rynek płyt głównych jest już zapełniony formatami micro-ATX u mini-ITX, to o dobre zasilacze w niskiej cenie nadal jest trochę trudno. Jednak wybór rozszerzy nowa seria zasilaczy Supernova GM SFC od EVGA.

Tego producenta kojarzycie zapewne głównie z autorskich kart graficznych, ale jego oferta obejmuje również kilka pełnowymiarowych zasilaczy. Wygląda jednak na to, że klienci domagali się nieco mniejszych wariantów, co zapewni im świeżo zapowiedziana seria Supernova GM SFC. Poniżej podrzucam Wam małe porównanie modelu pełnowymiarowego (domyślne do obudów ATX) i tego mniejszego, czyli przedstawiciela SFF (small form factor). Seria Supernova GM SFC pojawi się na rynku w trzech wariantach – 450W, 550W i 650W. Wszystkie z nich będą w semi-modularne i objęte certyfikatem 80 Plus Gold.

EVGA zaprezentowała zasilacze Supernova GM SFC
EVGA zaprezentowała zasilacze Supernova GM SFCEVGA zaprezentowała zasilacze Supernova GM SFC

Za 450W wersje EVGA życzy sobie 109.99$, za 550W – 119,99$, a za najwydajniejszą, bo o mocy 650W, całe 129,99$. Jak więc widzicie, kompaktowe modele są droższe od tych standardowych (co o dziwo nie występuje na rynku płyt głównych). Producent potrzebuje wprawdzie nieco mniej materiałów do produkcji, ale te zazwyczaj wymagają większego nakładu pracy. Dlatego też lepiej nie kupować zasilaczy SFF do tradycyjnych obudów, choć EVGA przewidziała w zestawie potrzebną do takiego montażu „ramkę” (adapter).

ROG Thor od ASUSa to zasilacze z naprawdę górnej półki

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: EVGA