WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Fabryka BMW już gotowa do produkcji elektrycznego i4

BMW właśnie zakończyło poważną przebudowę swojej głównej fabryki w Monachium w Niemczech, aby na tamtejszych liniach produkcyjnych tworzyć nadchodzące w pełni elektryczne modele BMW i4.

Oczywiście fabryka zajmie się nie tylko tymi samochodami, bo tuż obok nich ruszy produkcja modeli z silnikami wysokoprężnymi, benzynowymi i hybrydowymi. Co ciekawe, cały proces prac adaptacyjnych zajął sześć tygodni a teraz, według niemieckiego producenta, „wszystko jest gotowe do rozpoczęcia produkcji w pełni elektrycznego BMW i4”.

Wiemy, że BMW i4 zaplanowano na 2021 rok, a przystosowanie fabryki do produkcji tego modelu kosztowało około 200 milionów euro, które były uzupełnieniem inwestycji o wartości 700 milionów euro w latach 2015-2018 związanej z oszczędną lakiernią i rozbudową warsztatu dla nowego BMW serii 3.

BMW zaznacza, że był to najbardziej kompleksowy remont fabryki w historii zakładu w Monachium. Połączenie wszystkich procesów produkcyjnych na ograniczonej przestrzeni było sporym wyzwaniem, ale BMW spełniło swój cel, aby móc elastycznie produkować modele z dowolnym napędem w jednym miejscu.

Czytaj też: Mały, wydajny SUV od Maserati. Model Grecale już z datą premiery

Komunikat prasowy ujawnił też, że ​​pakiet akumulatorów i4 będzie ważył około 550 kg. Nie znamy pojemności, ale oczekuje się, że w cyklu testowym WLTP zasięg wyniesie ponad 600 km (via InsideEVs).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News