Reklama
aplikuj.pl

Mały, wydajny SUV od Maserati. Model Grecale już z datą premiery

maly-wydajny-suv-od-maserati-model-grecale-juz-z-data-premiery-2-copy

Maserati po inwestycji ze strony Fiat Chrysler Automobiles powraca w światło reflektorów, ujawniając nowość za nowością. Tym razem zapowiedziała swojego nowego SUVa.

Grecale, bo o nim mowa, zawdzięcza swoją nazwę „wschodniemu wiatru, który wieje w zachodniej części Morza Śródziemnego i południowej Francji”. Będzie nieco mniejszy od innego SUVa Maserati, a mianowicie Levante, i do tego będzie jeździł na tej samej platformie Giorgio, co Alfa Romeo Stelvio.

Co więcej, będzie nawet produkowany w tej samej fabryce Cassino we Włoszech, gdzie SUV Alfy Romeo jest montowany obok sedana Giulia ze współdzieloną platformą.

Model Grecale jako mały, wydajny SUV od Maserati ma wejść do produkcji w przyszłym roku tuż po światowej premierze, która ma mieć miejsce wiosną. Poniższe zwiastuny z kolei wskazują, że Grecale wcale nie będzie mniejszym bratem Levante i nic dziwnego. Ten SUV będzie pozycjonowany inaczej w ofercie Maserati, stawiając na dynamikę i praktyczność.

Czytaj też: Za pół miliona Wasz McLaren Speedtail otrzyma lakier z diamentami

Tak jak od teraz będzie miało miejsce w przypadku wszystkich modeli Maserati, SUV Grecale będzie też oferowany jako model wyłącznie elektryczny. Szczegóły dotyczące wersji bezemisyjnej zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Swoją drogą oto zmiany w wizerunku Maserati. Podobają się?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News