WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Facebook i PS4 biorą rozwód – przynajmniej na razie

Facebook i PS4 biorą rozwód – przynajmniej na razie

Facebook i PS4 nie będą już zintegrowane. Firmy pracują jednak nad rozwiązaniem tej sprawy.

Coś mi się wydaje, że aktualizacja 7.0 konsoli PlayStation 4 oprócz dodaniu kilku usprawnień – wykasuje również kilka opcji. A szczególnie wszystkie te, które powiązane są z Facebookiem. Okazuje się, że firmy nie dogadały się w jakiejś sprawie.

Czytaj też: PlayStation 4 Aktualizacja 7.0 – co nowego w sprzęcie?

PlayStation wydało oficjalny komunikat, w którym podaje do wiadomości graczy, że nie mogą już oni korzystać z funkcji integracji swojego konta Sony z kontem Facebookowym. Żadnego wysyłania zrzutów ekranu czy reklam transmisji na naszym „wallu”.

Początkowo myślano, że ma to jakiś związek z bezpieczeństwem i tym ile kontrowersji w ostatnim roku budził serwis Marka Zuckerberga. Okazuje się, że sprawa wygląda trochę inaczej. Swoją odpowiedź do tej sprawy przygotował Facebook, który poinformował, że firmy finalizują nowy kontrakt, który ma usprawnić integrację Facebooka z PlayStation.

Szczegóły nie zostały podane, ale prace trwają. Oznacza to, że zapewne niedługo zmów będziemy mogli wyszukiwać naszych znajomych na konsoli poprzez naszych znajomych w mediach społecznościowych i znów dzielić się zdjęciami. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi.

Czytaj też: Pudełkowe wydanie Wiedźmin 3 na Nintendo Switch nie zawodzi

Źródło: kotaku.com