Reklama
aplikuj.pl

Facebook ulepsza SI opisujące zdjęcia

facebook, uczenie maszynowe

Z myślą o osobach niewidomych, niedowidzących i zmagających się z problemami ze wzrokiem Facebook od lat ulepsza transkrypcję zdjęć. Nowa wersja SI w znacznym stopniu zwiększa możliwości tej funkcji.

Facebook i jego Sztuczna Inteligencja lepiej opiszą zdjęcia

Od 2016 roku Facebook rozwija Automatic Alt Text, projekt, który ma za zadanie ułatwić korzystanie z serwisu osobom niewidomym, niedowidzącym i zmagającym się z problemami ze wzrokiem. Teraz nowa wersja systemu opartego na ulepszonej Sztucznej Inteligencji zwiększa możliwości projektu.

Czytaj też: Netflix zaoferuje nam opcję losowego odtwarzania
Czytaj też: OLX wprowadza zmiany w limitach bezpłatnych ogłoszeń i reklamacjach
Czytaj też: Uważajcie, te rozszerzenia do Google Chrome zawierają złośliwe oprogramowanie

Według informacji nowa wersja jest aż 10-krotnie skuteczniejsza w wykrywaniu przedmiotów, miejsc, kolorów i postaci. Opisy są są o wiele dokładniejsze, bo zamiast określeń typu „budowla” pojawia się jej dokładna nazwa, np. „Wieża Eiffle’a” czy „Sagrada Familia”. Opis zdjęcia przestanie być taki suchy, a osoba słuchająca opisu będzie mogła w znacznym stopniu zorientować się w tym, co przedstawia zdjęcie. Osoby i przedmioty będą dodatkowo opisywane pod względem położenia.

Oczywiście, nie jest to jeszcze idealnie dokładny opis, ale to kolejny duży krok w kierunku możliwie najbardziej szczegółowych opisów. Jednak do takich pozostała jeszcze bardzo długa droga.