Reklama

Netflix zaoferuje nam opcję losowego odtwarzania

netflix
The Netflix Inc. website and logo are displayed on laptop computers arranged for a photograph in Washington, D.C., U.S., on Tuesday, Jan. 21, 2014. Netflix Inc., the largest subscription streaming service, is expected to release earnings data on Jan. 22. Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg via Getty Images

W pierwszej połowie tego roku Netflix ma nam udostępnić zupełnie nową funkcję – shuffle play, czyli losowe odtwarzanie.

Losowe odtwarzanie na platformie Netflix

Zdarzyło Wam się włączyć Netfliksa i zmarnować mnóstwo czasu na znalezienie czegoś do obejrzenia? Cóż, nie tylko Wam, bo zdarza się to chyba każdemu użytkownikowi platformy. Czasem chcemy coś obejrzeć, ale właściwie nie mamy sprecyzowanych oczekiwań, a tytuły, które się wyświetlają nie wydają się atrakcyjne. W takich wypadkach przydałoby się, by ktoś podjął decyzję za nas.

Czytaj też: Dane z menedżerów haseł dodamy w Firefox 85
Czytaj też: Jeśli WhatsApp nie zmieni kontrowersyjnych zasad może mieć spory problem
Czytaj też: Inteligentna waga Smart Scale od realme to debiut na rynku Smart Home

Czymś takim może być opcja shuffle play, czyli losowego odtwarzania filmów i seriali oparta na specjalnych algorytmach. Według informacji funkcja ma pojawić się na platformie w pierwszej połowie tego roku. i będzie działała zapewne tak samo, jak np. na Spotify, gdy wchodząc na profil jakiegoś wykonawcy klikamy odtwarzanie losowe. W tym przypadku funkcja znajdzie nam produkcję z biblioteki Netfliksa, którą będziemy mogli obejrzeć. Nie wiadomo jeszcze, czy będziemy mogli wybrać, czy ma być to film czy serial, ani kiedy dokładnie nowość do nas zawita.