Reklama
aplikuj.pl

Facebook podzieli się danymi z badaczami, w celu śledzenia Covid-19

streamy Facebook,filmy Facebook, jakość Facebook

Facebook cały czas prowadzi swój program Data for Good. W jego ramach podzieli się informacjami z badaczami, w celu śledzenia rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie.

Firma ogłosiła właśnie trzy nowe mapy, które pomogą w zrozumieniu rozprzestrzeniania się choroby. Pierwsza z nich to mapa kolokacji. Śledzi ona prawdopodobieństwo, że jedna osoba z danego obszaru wejdzie w kontakt z osobą z innego miejsca, co przyczyni się do rozprzestrzeniania wirusa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

mapy facebook, koronawirus facebook, covid-19 facebook

Druga mapa dotyczy trendów ruchu, które analizują ile osób podróżuje na danym obszarze. Ma to na celu ocenienie, gdzie środki dystansowania społecznego i samoizolacji są mniej lub bardziej skuteczne.

Trzecia mapa to wskaźnik powiązań społecznych. Analizuje ona, w jaki sposób ludzie z danego obszaru łącza się z ludźmi z innych obszarów świata. Dzięki temu można zidentyfikować potencjał rozprzestrzeniania się choroby.

mapy facebook, koronawirus facebook, covid-19 facebook

Jak zawsze Facebook mówi, że chroni prywatność osób i wszelkie dane są anonimowe. Platforma poprosi tez osoby z USA o wypełnienie ankiety, której wyniki zostaną przekazane badaczom z Carnegie Mellon University Delphi Research Center.

Czytaj też: Asus pokazuje modele GTX 1650 D6 z pamięciami GDDR6