Reklama

Voleflix – darmowa platforma z klasykami kina

Voleflix platforma, Voleflix Sklepik z horrorami, Voleflix co to jest, Noc żywych trupów gdzie obejrzeć, horrory z lat 60

Voleflix to nowa platforma streamingowa, która w swojej bibliotece ma takie klasyki jak Sklepik z horrorami z 1960 roku czy Superman z lat 40. Najważniejsze, że za dostęp do tych filmów nie zapłacimy nic. Czym jest Voleflix?

CZYTAJ TEŻ: Kalendarz oryginalnych produkcji, które pojawią się na Disney + w najbliższych latach

Na rynku pojawia się coraz więcej platform streamingowych i serwisów VOD. Większość z nich cechuje konieczność wykupienia abonamentu lub dostępu do poszczególnych filmów. W Polsce nie ma ich jeszcze tak dużo jak za granicą, ale i tak jeśli chcielibyśmy móc korzystać ze wszystkich dostępnych platform wydalibyśmy naprawdę sporo. Tymczasem na rynku pojawił się Voleflix, który swoje treści oferuje zupełnie za darmo.

Dlaczego? Otóż biblioteka Voleflixa zawiera produkcje uznawane powszechnie za „klasykę kina”. To filmy głównie z lat 60., choć nie brakuje tych wcześniejszych i kilku późniejszych. Weszły one już dawno do domeny publicznej, dlatego nie trzeba kupować na nie licencji. Są filmy czarno-białe, w klimacie noir, produkcje z Frankiem Sinatrą czy Shirley Temple. Bardzo ciekawie wygląda dział horrorów, gdzie najdziemy takie klasyki jak Sklepik z horrorami z 1960 roku, czy Noc żywych trupów z 1968 roku. Obecnie na platformie znajdziemy kilkadziesiąt pozycji, ale mamy nadzieję, że z czasem serwis będzie rozbudowywany.

Wiele z tych tytułów znajdziecie w różnych miejscach w internecie, ale na Voleflixie macie je nie tylko w jednym miejscu, ale i w całkiem dobrej jakości. Jedynym minusem może być brak polskich napisów. Strona działa bezproblemowo, a filmy nie zacinają się. Wszystko podane jest bardzo czytelnie, więc połapiecie się bez trudu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News