Reklama

Odchodząc z serwisu Facebook nie zapomnij zabrać notatek i postów

facebook

Facebook pozwoli opuszczającym serwis użytkownikom na przeniesienie swoich danych do innych usług.

Facebook umożliwia przeniesienie swoich notatek i postów

Wbrew temu, co często można zauważyć w aktualnościach Facebook pełen jest osób, które piszą długie posty dotyczące przeróżnych tematów, od filmów po politykę. W takim przypadku można sobie wyobrazić, że takim osobom ciężko będzie zostawić to wszystko podczas odchodzenia z serwisu, a ręczne kopiowanie jest tak czasochłonne, że szkoda gadać. Dlatego właśnie Facebook umożliwił przenoszenie postów i notatek do innych usług, takich jak Dokumenty Google. Oczywiście, skorzystać może z tego każdy, nie tylko użytkownicy piszący w postach elaboraty.

Czytaj też: Automaty paczkowe jak grzyby po deszczu – przybywa ich bez umiaru

Na blogu Facebooka pojawiła się informacja, że serwis jest właśnie w trakcie udostępniania nowych narzędzi, które pozwolą w łatwy sposób przenieść nasze dane do Dokumentów Google, Bloggera i WordPressa. Z czasem mają dojść inne usługi.

Funkcja nie jest jeszcze dostępna u wszystkich. Jak sprawdzić, czy już ją macie? Wystarczy wejść w Ustawienia i Przenieś kopię swoich informacji, tam powinniście mieć już nowe opcje. Pamiętajcie, że będzie trzeba podać swoje aktualne hasło do Facebooka. Przeniesiecie w ten sposób nie tylko posty i notatki, ale także zdjęcia i filmy np. do Zdjęć Google.