Automaty paczkowe jak grzyby po deszczu – przybywa ich bez umiaru

Paczkomat, oszustwa na paczkomat, paczkomat, paczkomaty, świeta paczkomat, problemy paczkomat, wysyłka paczkomat, brak paczki paczkomat, inpost

Automaty paczkowe takie jak paczkomaty InPostu to świetna sprawa. Odbieramy przesyłki wygodnie i kiedy nam pasuje. Nic więc dziwnego, że inne firmy mają zamiar postawić swoje, które już wkrótce zaleją nasz kraj.

Kolejne i kolejne automaty paczkowe w Polsce

InPost stawiając swoje paczkomaty zrewolucjonizował sposób odbierania i nadawania przesyłek. taka forma jest wygodna, oszczędza czas i pozwala na korzystanie tak naprawdę o każdej porze dnia i nocy. Obecnie w Polsce stoi już 11 tys. takich urządzeń. A inne firmy idą w ślady InPostu stawiając lub planując postawienie swoich automatów paczkowych. Tutaj mała dygresja – paczkomat jest nazwą zastrzeżoną dla InPostu, wiec wszystkie urządzenia innych firm nazywamy automatami paczkowymi.

Czytaj też: InPost zachęca do pomocy zwierzętom. Wystarczy szybko odebrać paczkę z Paczkomatu

Kilka lat temu na rynek wszedł SwipBox. Zapewne jeszcze o nim nie słyszeliście, bo ich urządzeń jest obecnie jedynie 220, ale już niedługo. Firma ma bowiem ogromne plany względem Polski na najbliższe lata. SwipBox chce postawić nawet… 50 tys. swoich automatów paczkowych. Szczerze mówiąc, brzmi to trochę przerażająco. Wyobrażacie sobie takie automaty rozstawione po osiedlu w odległości 300-400 metrów (bo takie są plany)?

A przecież to nie wszystko, bo Poczta Polska chce w tym roku postawić około 1500 swoich automatów, zaś Orlen do 2022 roku będzie miał takich urządzeń około 2000. Dodajmy do tego jeszcze automaty paczkowe Allegro, których w ciągu dwóch lat ma być przynajmniej 3 tysiące i automaty AliExpress, których liczba do końca przyszłego roku ma wynosić 8 tysięcy.

Czytaj też: Aplikacja InPostu – zaktualizuj ją, bo stara wersja wkrótce nie będzie działać

Patrząc na to naprawdę można się trochę przerazić, bo wygląda na to, iż za kilka lat będziemy się potykali o ustawione na każdym rogu automaty paczkowe. Niewykluczone też, że wkrótce także kolejne firmy będą chciały stworzyć swoje urządzenia tego typu. A prawo budowlane na to pozwala, bo nie trzeba żadnych pozwoleń, by postawić automat paczkowy w przestrzeni publicznej.