Reklama

Facebook szykuje swój smartwatch

Nubia Red Magic Watch, smartwatch Nubia Red Magic Watch

Facebook chce zaistnieć na zupełnie nowym rynku. Nie będą to już komunikatory czy portale społecznościowe, a… smartwatch. Czy firma Zuckerberga ma pomysł na wyróżnienie się na tle innych inteligentnych zegarków?

Facebook z własnym inteligentnym zegarkiem

Na rynku znajdziemy wiele inteligentnych zegarków w bardzo różnych cenach. Jest to jedno z urządzeń, które zmieniamy o wiele rzadziej niż smartfon, bo nowości w nich nie są też aż tak wielkie w kolejnych modelach. Zwykle dobieramy go sobie pod kątem preferencji i trwamy przy nim długo. Dlatego też producenci nie wydają nowych modeli aż tak często jak właśnie smartfonów.

Czytaj też: OnePlus 9 i 9 Pro z zaskakującym elementem w zestawie
Czytaj też: Redmi Note 10 dostanie potężny aparat
Czytaj też: Asus ROG Phone 5 w wersji z 16 GB RAM w bazie Geekbench

Facebook doszedł do wniosku, że do swojego arsenału sprzętów chce dodać właśnie smartwatche skupiając się na ich funkcjach sportowych i wiadomościach. Docelowo ich inteligentny zegarek ma mieć łączność komórkowa, by nie trzeba było zawsze mieć przy sobie smartfona. Mówi się również, że urządzenie ma mieć autorski system operacyjny, choć dopiero w 2023 roku. Sam smartwatch ma pojawić się na rynku w przyszłym roku, więc zapewne na początku znajdziemy w nim Androida.