Reklama
aplikuj.pl

Facebook bierze się za wpisy o szczepionkach wywołujących autyzm

facebook

Facebook cały czas walczy z fałszywymi informacjami, które użytkownicy wypisują na portalu. Teraz firma chce położyć kres wpisom, których autorzy twierdzą, że szczepionki wywołują autyzm.

Facebook usuwa fake newsy

Na Facebooku nie trudno trafić na tzw. „foliarzy”, czyli osoby głęboko wierzące w przeróżne teorie spiskowe. Od starożytnych kosmitów, przez płaską Ziemię, a na szczepionkach wywołujących autyzm kończąc. I właśnie z tymi ostatnimi ma zamiar walczyć firma Marka Zuckerberga. Ale nie tylko, bo w czasie, gdy rozpoczynają się szczepienia na COVID-19 również i z tym narosło wiele fałszywych informacji.

Czytaj też: Tryb antyalkoholowy w smartfonie? Chińczycy już to opatentowali!
Czytaj też: Yanosik z nową funkcją idealną na zimową porę
Czytaj też: Xiaomi wypuszcza 75 calowy telewizor Mi TV Q1

Facebook zacznie więc kasować fałszywe wiadomości dotyczące szczepionek, które powodują autyzm, są toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo usunięte zostaną posty, w których użytkownicy będą twierdzić, że szczepionki nie są skuteczne przeciwko chorobom, na które teoretycznie mają działać, że koronawirus to wymysł, a skuteczniejszą i bezpieczniejszą formą walki z nim (tak twierdzą ci, co jednak w chorobę wierzą) jest zakażenie niż szczepionka.

Nowe zasady wejdą w życie natychmiast i Facebook uważnie będzie śledził wszelkie gruby, strony i pojedynczych użytkowników, którzy publicznie wygłaszają takie treści.