Reklama
aplikuj.pl

Tryb antyalkoholowy w smartfonie? Chińczycy już to opatentowali!

apple, fałszywe wiadomości

Doskonale wiadomo, że alkohol bywa złym doradcą, zwłaszcza, gdy po spożyciu sięgamy po smartfona z zamiarem zadzwonienia lub napisania wiadomości do kogoś, z kim normalnie nie utrzymujemy kontaktu. Rozwiązanie tego problemu znaleźli Chińczycy, którzy opatentowali „tryb antyalkoholowy”. O co dokładnie chodzi?

Tryb antyalkoholowy w smartfonie

Pisanie czy dzwonienie po pijaku rzadko jest dobrym pomysłem. Na trzeźwo wiemy o tym doskonale, ale po pijaku? Cóż, z tym jest bardzo różnie. Zdarza się, że po alkoholu wpada nam do głowy napisanie SMS do byłego partnera lub partnerki, a nawet do szefa. I jak tego uniknąć? Można oddać komuś telefon na przechowanie, ale to zawsze problem, bo możemy zapomnieć go potem odebrać.

Chińska firma Gree Electronics postanowiła znaleźć rozwiązanie i uniemożliwić osobom znajdującym się pod wpływem pisanie SMS-ów i dzwonienie, które może skończyć się kacem moralnym na drugi dzień.

Czytaj też: Yanosik z nową funkcją idealną na zimową porę
Czytaj też: Barcode Scanner – po aktualizacji ta aplikacja stanowi zagrożenie!
Czytaj też: Zegar Samsunga zadba o nasz zdrowy sen

Ich „tryb antyalkoholowy” będzie miał za zadanie uniemożliwić użytkownikom dostęp do niektórych funkcji i aplikacji. Których? To już ustalimy sami. Dodatkowo również sami określimy, jaką metodą telefon zweryfikuje naszą trzeźwość. tryb również będziemy musieli aktywować sami przed sięgnięciem po alkohol. Oprócz tego „tryb antyalkoholowy” uprości korzystanie ze smartfona, byśmy nie mieli problemu z dotarciem do tych funkcji, których naprawdę potrzebujemy.

Na razie Gree Electronics tylko opatentowała te rozwiązanie i nie wiadomo, czy w ogóle trafi ono do smartfonów. Firma chce zainteresować nim producentów. Czy jej się to uda? Czas pokaże.