Reklama

Facebook wprowadza reklamy w Instagram Reels na całym świecie

Facebook wprowadza reklamy w Instagram Reels na całym świecie

Po czasowych testach Facebook postanowił wprowadzić na całym świecie reklamy w Instagram Reels. Oznacza to, że w serwisie nie znajdziemy już żadnego miejsca wolnego od reklam.

Instagram Reels także z reklamami

Reels to funkcja, która działa właściwie tak jak TikTok, choć raczej w bardziej podstawowej wersji. Umożliwia nagranie krótkiego filmiku z muzyką, w którym możemy też dodać napisy i korzystać z różnych efektów. Do tej pory była to jedyna sekcja na Instagramie wolna od reklam. Niestety, kluczowym słowem jest tutaj “była”.

Czytaj też: Wiadomości Google z nowościami – przypinanie wątków i nie tylko

Jakiś czas temu trwały w Indiach testy reklam w sekcji Instagram Reels. Wyświetlane były one pionowo, w trybie pełnoekranowym pomiędzy poszczególnymi filmikami. Teraz reklamy pojawią się już w aplikacji na całym świecie. Będą się one zapętlać i mogą trwać do 30 sekund. Instagram, chcąc bardziej wciągnąć użytkowników w interakcję, daje możliwość ich komentowania, udostępniania, zapisywania i oczywiście polubienia.

Widzimy Reels jako świetny sposób na odkrywanie nowych treści na Instagramie, więc reklamy są naturalnym wyborem. Marki każdej wielkości mogą skorzystać z tego nowego, kreatywnego formatu w środowisku, w którym ludzie już się bawią

– powiedział Justin Osofsky, dyrektor operacyjny Instagrama.

Czytaj też: Oto Spotify Greenroom, czyli konkurencja dla Twitter Spaces i Clubhouse

Największym plusem jest to, że będzie się dało je pominąć, w porównaniu chociażby do YouTube, gdzie niektóre reklamy musimy obejrzeć w całości, zanim przejdziemy do właściwego wideo.