Wiadomości Google z nowościami – przypinanie wątków i nie tylko

Wiadomości Google, Funkcje w Wiadomościach Google, Google

Wiadomości Google wciąż dostają nowe funkcje, dzięki którym ta domyślna aplikacja do SMS-ów na Androidzie cały czas zyskuje w oczach użytkowników. Sprawdźmy, co przygotowano tym razem.

Przypinanie wątków, oznaczanie gwiazdką i nie tylko, czyli nowości trafiające do Wiadomości Google

Niedawno, według doniesień, zakończyły się testy szyfrowania end-to-end i opcja ta powoli zaczyna być wdrażana w stabilnej wersji aplikacji. Więcej o tym przeczytacie tutaj, a tymczasem sprawdźmy, co jeszcze dodano. Nowości jest kilka i służą one, przede wszystkim do utrzymania większego porządku w naszych wiadomościach.

Czytaj też: Oto Spotify Greenroom, czyli konkurencja dla Twitter Spaces i Clubhouse

W najnowszej wersji beta Wiadomości Google pojawia się już, testowana od dłuższego czasu, możliwość przypinania konkretnych wątków na początku listy SMS-ów. Użytkownik może przypiąć tak maksymalnie trzykonwersacji. Pozwoli to w łatwy sposób odnaleźć najważniejsze wątki, bo przypięcie ich sprawi, że nowe wiadomości nie będą wyświetlać się nad nimi. Funkcję bardzo dobrze znamy z innych podobnych aplikacji, więc miło, że trafiła i tutaj.

Serwis XDA zauważa, że nawet po aktualizacji do najnowszej wersji beta aplikacji (8.3.026) mogą pojawić się problemy z wyświetlaniem funkcji. Doradzają więc wyczyszczenie pamięci podręcznej i wymuszenie zamknięcia aplikacji, co powinno pomóc. Donoszą również, że na podstawie obserwacji jednego z ich użytkowników funkcja pojawia się na smartfonach z Androidem 12 i 11. Wydaje się więc, że nie przypisano jej tylko do najnowszego Androida.

Czytaj też: Huawei wprowadza na rynek nowe urządzenia – Watch 3, FreeBuds 4 i MateBook 14 2021

Następna nowość, która niedługo zostanie wdrożona, to możliwość oznaczania gwiazdką konkretnych konwersacji. Nie będą się one wyświetlać ponad innymi, jednak specjalny filtr “oznaczone gwiazdką” pozwoli w szybki sposób je odnaleźć. Pojawia się także możliwość kategoryzowania wiadomości, dzięki czemu unikniemy robienia się bałaganu w skrzynce odbiorczej. Niestety w tym przypadku funkcję prawdopodobnie ograniczono regionalnie.