Reklama
aplikuj.pl

Denerwują Was fałszywe przeceny na Steam? Valve z tym zawalczy

fałszywe przeceny na Steam, Valve

Pewnie każdy z Was zdaje sobie sprawę z problemu fałszywych przecen, które są powszechne m.in. podczas Black Friday. Wtedy sprzedawcy często podnoszą ceny kilka dni przed ich obniżeniem, zapewniając złudne poczucie „świetniej okazji”. Najwyraźniej nie jest to obce również największej platformie cyfrowej dystrybucji gier, dlatego Valve ma zamiar ukrócić fałszywe przeceny na Steam.

Nowe zasady od Valve ukrócą fałszywe przeceny na Steam

Firma Valve zapowiedziała, że od 28 marca sprzedawcy na Steamie będą musieli postępować wedle nowych, bardziej prokonsumenckich zasad. Zdecydowanie najważniejszą z nich jest zabronienie obniżania cen gier w ciągu 28 dni od ostatniej jej podwyżki w dowolnym kraju oraz to, że ceny nie mogą być już zmienione podczas wyprzedaży. Dodatkowo zniżki niestandardowe nie mogą trwać dłużej niż dwa tygodnie ani być krótsze niż 1 dzień.

Czytaj też: God of War w 8K na PC wygląda fenomenalnie

Idąc dalej, dozwolony zakres obniżek został ograniczony do 10-90%, a niestandardowe wyprzedaże muszą teraz trwać od 1 do 14 dni. Dodatkowo Valve skróciło czas wycofywania się z wyprzedaży z sześciu do czterech tygodni z wyłączeniem głównych wyprzedaży sezonowych w całym sklepie.