Reklama
aplikuj.pl

Fałszywe szczepionki na COVID-19 to coraz większy problem. Znaleziono je w kolejnych krajach

koronawirus

Policja w Republice Południowej Afryki i Chinach skonfiskowała tysiące podrobionych szczepionek na COVID-19. Dokonano też ponad 80 aresztowań związanych ze sprzedażą tego typu substancji.

Na terenie RPA funkcjonariusze znaleźli 400 ampułek fałszywych szczepionek, co przekłada się na ok. 2400 dawek składowanych w magazynie pod Johannesburgiem. Znaleziono również dużą ilość masek, a policja aresztowała w związku za sprawą trzech obywateli Chin i jednego Zambijczyka.

Fałszywe szczepionki na COVID-19 były znajdowane już w grudniu ubiegłego roku

Z kolei chińska policja zidentyfikowała siatkę sprzedającą podrobione szczepionki na COVID-19. Dzięki temu udało się przeprowadzić nalot na obiekty, w których produkowano te preparaty i aresztowano ok. 80 osób. Znaleziono także ponad 3000 fałszywek.

Interpol już w grudniu mówił o rosnącym problemie związanym z rynkiem szczepionek na koronawirusa. Jego przedstawiciele przypominają, że żaden z dopuszczonych do użytku preparatów nie jest obecnie dostępny w sprzedaży internetowej. Zakup tego typu środków stanowi więc ryzyko, ponieważ nie wiadomo, co znajduje się w fiolkach.