WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Fan znalazł Sanctum Sanctorum z Doctora Strange’a

Wbrew pozorom, w filmowym świecie Marvela nie ma za dużo siedzib superbohaterów. Jednak jeśli się już pojawiają, są bardzo charakterystyczne. Jedną z nich jest siedziba Strange’a w Greenwich Village. Jest to jedno z trzech Sanktuariów mających na celu ochronę świata. I teoretycznie są one bardzo dobrze ukryte. Cóż, chyba tylko teoretycznie, bo fan znalazł Sanctum Sanctorum z Doctora Strange’a i to bez użycia magii.

Użytkownik Twittera TheHey odnalazł Nowojorskie Sanktuarium przy użyciu… Google Maps. O swoim znalezisku poinformował w tweedzie dodając lokalizację, by każdy mógł to zobaczyć. Oczywiście, Sanctum Sanctorum istnieje tylko na mapie, bo budynku realnie nie odnajdziemy.

Według historii Marvela, biblioteka Strange’a i zarazem jego siedziba mieści się przy ulicy Bleecker 177A. W rzeczywistości takiego adresu nie ma. Jest tylko 177 Bleecker Street, a tam znajdziemy studio tatuażu i restaurację. Oczywiście, może to być przykrywka, a prawdziwe Sanktuarium jest ukryte za pomocą magii. 😉Choć budynku realnie znaleźć nie można, to i tak jego wirtualna obecność jest gratką dla fanów. Może to oznaczać, że w innych miejscach znajdziemy kolejne z kryjówek bohaterów Marvela.

 

Czy Sanctum Sanctorum pojawi się w Avengers: Endgame? Nie wiadomo. Do tej pory mogliśmy mu się przyjrzeć podczas wizyt Thora u Strange’a w Filmie Thor: Ragnarok i Avengers: Infinity War. Możliwe, że tam właśnie przebywa Wong szukając jakiegoś mistycznego sposobu na pokonanie Thanosa. Wielu fanów właśnie tego oczekuje. Jednak żeby zobaczyć, czy tak się stanie, musimy poczekać do premiery.

Avengers: Endgame wejdzie na ekrany kin 26 kwietnia.

Czytaj też: Black Knight pojawi się w MCU

Źródło: cbr.com