The Boring Company powstało po to aby rozwiązać problemy uliczne w Los Angeles. Jako pierwsi z tuneli wybudowanych przez firmę skorzystają fani sportu.

Firma ogłosiła właśnie, że chce zbudować połączenie pomiędzy metrem a stadionem Dodger. Dzięki temu znacznie skróci się czas podróży w dniu meczu a miasto zostanie trochę odkorkowane. Czas podróży pomiędzy tymi dwoma lokalizacjami ma wynosić tylko 4 minuty. Pasażerowie będą poruszać się w specjalnie zaprojektowanych kapsułach, które wzorowane są na Tesla Model X. Będą one osiągały prędkość od 200 do 241 km/h i pomieszczą od 8 do 16 pasażerów. The Boring Company twierdzi, że łączna przepustowość tunelu do 1400 osób na każde wydarzenie, co stanowi 2,5% pojemności stadionu. W przyszłości przepustowość może zostać zwiększona do 2800 osób na mecz, a rocznie tunelem ma podróżować około 250 tysięcy osób.

Aktualnie firma planuje spotkanie z osobami zainteresowanymi projektem i chce od nich uzyskać informacje, czego oczekiwali by po takim połączeniu. Także współpracuje ona z miejskim biurem w celu ustalenia oddziaływania na środowisko.

Prawdziwy człowiek-deskorolka. Zobaczcie jak radzi sobie z korkami

Źródło: https://newatlas.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!