Reklama
aplikuj.pl

Farba zabija koronawirusa. Zobaczcie nowy wynalazek w służbie walki z pandemią

pandemia

Ryzyko zakażenia koronawirusem po kontakcie z jego rozproszonymi na powierzchni cząsteczkami jest niewielkie, ale istnieje. Naukowcy sprawdzają różne sposoby dezaktywacji wirusa w takich warunkach, a najnowszy – nietypowa farba – może zneutralizować SARS-CoV-2 w mniej niż dwie godziny.

Firma Corning ogłosiła powstanie technologii zwanej Corning Guardiant. Jej przedstawiciele twierdzą, że testy wykazały bardzo skuteczne działanie przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19. Powłoka farby wydaje się skuteczna nawet po sześciu latach użytkowania – tak przynajmniej wykazały symulacje.

Czytaj też: Nie zaszczepisz się na koronawirusa? Nie wejdziesz na koncert
Czytaj też: Mogło dojść do wykradzenia informacji nt. szczepionki na koronawirusa. Chodzi o atak hakerów
Czytaj też: Koronawirus mniej groźny od grypy? Zobaczcie to zestawienie

Corning Guardiant może w ciągu dwóch godzin zabić patogeny, w tym bakterie takie jak Staphylococcus aureus i Pseudomonas aeruginosa oraz tzw. mysiego norowirusa, którego uznaje się za jednego z najtrudniejszych do zneutralizowania. Powłoka Corning Guardiant działa zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach.

Opracowana przez firmę Corning farba zabija koronawirusa w mniej niż dwie godziny

Technologia opiera się na wykorzystaniu miedzi do zabijania patogenów, niezależnie od tego, czy są to bakterie czy wirusy. Nie wiadomo, kiedy produkt będzie dostępny i jakie będą zasady jego stosowania, ale firma rzekomo czeka obecnie na zatwierdzenie, czyli zgodę na wprowadzenie farby na rynek.

Czytaj też: Nowa mutacja koronawirusa dostarczyła naukowcom wiele radości
Czytaj też: Dezynfekcja powierzchni z koronawirusa? Pomoże zimna plazma
Czytaj też: Gdzie rozprzestrzenia się koronawirus? Oto miejsca z najwyższą transmisją