WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Farming Simulator 19 zgromadził przed ekranami miliony wirtualnych rolników

Coś ewidentnie jest w tej sielskiej atmosferze i bezstresowym klikaniu, że spokojne strategie pokroju Cywilizacji V, wszelkiego rodzaju Tycoony i właśnie tego typu symulatory przyciągają tak wiele graczy. Przykładem tego jest najnowsza odsłona najpopularniejszej serii szwajcarskiego Giants Software, czyli Farming Simulator 19, której sprzedaż z pewnością powinna zadowolić twórców.

O wyniku Farming Simulator 19 poinformował wydawca, francuski Focus Home Interactive. Według niego na całym świecie Farming Simulator 19 rozszedł się w nakładzie dwóch milionów egzemplarzy, choć na rynku jest stosunkowo świeży, bo zadebiutował w listopadzie 2018 roku. Jednak najlepsze jest to, że w niektórych krajach wpadł na listę bestsellerów, a w ciągu zaledwie trzech dni od debiutu sprzedał się w wysokości 300 tysięcy kopii na Steam.

To jednak nie koniec Farming Simulator 19, bo ta odsłona będzie bombardowana w przeciągu następnych miesięcy szeregiem dodatków i DLC. Pytanie tylko, czy twórcy sprostają planowi wydawniczemu, kiedy muszą teraz dbać o World War Z sprzed kilkunastu dni, które również osiągnęło sukces, bo na kupno tej produkcji zdecydował się już cały milion graczy.

Czytaj też: Control otrzyma dodatki fabularne – możliwe, że gra będzie miała kontynuację

Źródło: Gamasutra