Ferrari Portofino 2021 czeka wzrost mocy?

Ferrari Portofino 2021 czeka wzrost mocy?

Serwis Motor Trend dokopał się do informacji na temat modelu Portofino na 2021 rok modelowy, dla którego Ferrari szykuje ulepszenie mocy.

Według tych informacji, które pochodzą ze zgłoszenia do EPA (Environmental Protection Agency), Ferrari Portofino 2021 otrzyma ulepszenie mocy z 591 do 612 koni mechanicznych. Zyska również ośmiobiegową skrzynię biegów, która zastąpi istniejącą siedmiobiegową jednostkę.

Na stronie internetowej EPA poświęconej zużyciu paliwa znajduje się już model o oznaczeniu 2021 Ferrari F164 BCB. Co ciekawe, tuż obok niego znajduje się też Portofino 2021, więc równie dobrze może okazać się, że ta nowo zarejestrowana wersja będzie dodatkową opcją dla klientów w myśl wyższej wydajności (stąd nieznany dopisek BCB, podczas gdy F164 to wewnętrzne określenie na Portofino w firmie).

Czytaj też: Plotki o mocy Mercedesa AMG GT-R serii Black

Tak czy inaczej, wyposażenie Portofino w ośmiobiegową skrzynie sprawi, że ten model uzyska lepsze wyniki pod kątem spalania o jakieś 0,73 litra na 100 km. Czekamy tym samym na oficjalne informacje od Ferrari, ciesząc się powyższymi zdjęciami szpiegowskimi nadchodzącego Portofino (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News