Plotki o mocy Mercedesa AMG GT-R serii Black

Plotki o mocy Mercedesa AMG GT-R serii Black

Niedawno poznaliśmy ponoć datę premiery Mercedes-AMG GT serii Black, a teraz serwis Fastabast ma dla nas informacje odnośnie jego mocy.

Według źródła, które zapewnia usługi przejażdżek po torze Nürburgring, Mercedes AMG GT-R Black Series to jeden z najlepszych wyborów, aby doświadczyć pełnej krasy emocji z tego toru. Nawet na siedzeniu pasażera, a nie w głównej roli za kierownicą i ma co do tego pewność.

Chociaż układ napędowy GT-R Black Series jest wciąż nieznany, Fastabast twierdzi, że silnik zapewnia moc 720 koni mechanicznych i 850 Nm momentu obrotowego. Wraz z nowym zestawem Aero Agro, te liczby wystarczają, aby GT-R BS zaliczył tor w ciągu 6 minut i 58 sekund.

Nie brzmi to może imponująco, ale tylko przez brak odniesienia. Warto przy tym zaznaczyć, że wynik poniżej 7 minut na Nurburgring jest imponujący. Potwierdza to m.in. Porsche 918 Weissach z profesjonalnym kierowcą za kierownicą – ten duet zaliczył tor w 6 minut i 57 sekund.

Czytaj też: Poznaliśmy zasięg nowej hybrydy klasy C Mercedesa

Na podstawie tych nieoficjalnych informacji możemy dojść do wniosku, że AMG GT-R w wydaniu Black jest tym samym zdecydowanie szybszy od swojego siostrzanego modelu, czyli modelu GT-R.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News