Reklama
aplikuj.pl

Tajemnicze Ferrari Portofino w obiektywie

ferrari-portofino-prototyp-kamuflaz

Na YouTube pojawiło się właśnie nagranie prototypu tajemniczego modelu Ferrari Portofino, które ma aspiracje do bycia liftingiem, ale przeczy temu idealne wręcz podobieństwo do obecnego modelu.

Hojne wykorzystanie kamuflażu na prototypie musi jednak ukrywać coś, czego nie możemy zobaczyć z powodu czarno-białego zakrycia – inaczej jego zastosowanie nie miałoby najmniejszego sensu. Najpewniej Ferrari testuje Portofino z 2021 roku, które pojawiło się około miesiąca temu w dokumentach EPA.

Z nich wynikało, że silnik V8 o pojemności 3,9 litra z podwójnym turbodoładowaniem może zyskać na mocy, ciesząc się wzrostem z 591 do 612 koni mechanicznych. Ta jednostka najpewniej zostanie połączona z ośmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, zastępując dotychczasowy siedmiobiegowy DCT.

Z nieco większą mocą i ulepszoną skrzynią biegów, Ferrari Portofino 2021 może być odrobinę szybsze w sprincie od 0 do 100 km/h w porównaniu do obecnej wersji. Ta zalicza go w 3,5 sekundy, potrzebuje 10,8 sekundy na sprint do 200 km/h, a maksymalnie osiąga prędkość ponad 320 km/h.

Czytaj też: Nowe informacje odnośnie elektryfikacji Mazdy MX-30

Premiera odświeżonego Ferrari Portofino powinna mieć miejsce jeszcze w tym roku, jako że ma zadebiutować na 2021 rok modelowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News