Reklama
aplikuj.pl

Festiwal w Cannes 2020 opóźniony. Powodem koronawirus

Festiwal w Cannes, koronawirus, koronawirus we Francji, Cannes, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, Festiwal w Cannes 2020

Jedna z najważniejszych europejskich imprez filmowych,Festiwal w Cannes, również padł ofiarą koronawirusa. Na szczęście organizatorzy postanowili opóźnić wydarzenie. Na kiedy ustalono nową datę?

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to jedna z najważniejszych imprez tego typu na świecie. Podczas uroczystej gali zostaje wręczona najważniejsza nagroda imprezy – Złota Palma dla najlepszego filmu sekcji konkursowej.Samą nagrodę bardzo często uznaje się za odpowiednik literackiej Nagrody Nobla. Również w innych kategoriach przyznawane są specjalne nagrody. W tym roku festiwal miał odbyć się w dniach 12-23 maja. Jednak z powodu szerzącego się koronawirusa organizatorzy postanowili przełożyć imprezę. Wstrzymywano się z wydaniem takiej decyzji tak długo, jak to było możliwe. Pandemia jednak nadal się rozprzestrzenia, a sytuacja we Francji jest jeszcze gorsza.

Wstępnie ustalono, że Cannes 2020 odbędzie się końcem czerwca lub początkiem lipca, jednak żadna data nie została ustalona, gdyż nie wiadomo jak będzie wyglądała sytuacja w kraju i na świecie. Dopiero, gdy wszystko się unormuje, będzie można określić konkretny termin.

CZYTAJ TEŻ: Gal Gadot i inne gwiazdy śpiewają piosenkę Johna Lennona

Organizatorzy podkreślają, że cały czas pozostają w kontakcie z władzami i na bieżąco monitorują sytuację.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News